PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

J.W. Construction nie kupi działki przy Kasprzaka

  • Autor: ISB
  • 02 kwi 2012 09:43

J.W. Construction Holding nie kupi prawa użytkowania wieczystego działek gruntu przy ul. Kasprzaka w Warszawie o łącznej powierzchni 81,2 tys. mkw., z powodu wygaśnięcia umowy ze spółką VIS Investments - wynika z komunikatu J.W. Construction.

REKLAMA

"(...) w dniu 30 marca 2012 r. wygasła umowa, zawarta z VIS Investments Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowo - Akcyjna z siedzibą w Warszawie, której przedmiotem było nabycie prawa użytkowania wieczystego działek gruntu wraz z prawem własności posadowionych na nich budynków zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Kasprzaka 29/31 o łącznej powierzchni 81,2 tys. mkw. (...)" - głosi komunikat.

Na początku marca J.W. Construction Holding podał, że kontynuuje rozmowy z BlackLion NFI (kontrolującym Vis) na temat nabycia warszawskiej działki przy ul. Kasprzaka pomimo niespełnienia się warunku zawieszającego przedwstępnej umowy o wartości 173,98 mln zł netto. Stron miały zawrzeć porozumienie do dnia 29 marca 2012.

Umowa przedwstępna pomiędzy firmami została zawarta pod warunkiem zawieszającym w postaci wejścia w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar nieruchomości nie później jednak niż do dnia 29 lutego 2012 roku. Warunek nie spełnił się w związku z nie uchwaleniem w przewidywanym przez strony terminie, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar Nieruchomości, przez właściwy organ administracyjny.

Spółka J.W. Construction  planowała w tej lokalizacji budowę kompleksu usługowo-handlowego o łącznej powierzchni 72 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA