PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

J.W. Construction złożyło pozew przeciw Warszawie

  • Autor: PAP
  • 27 kwi 2012 13:55

J.W. Construction Holding złożył przeciwko Miastu Stołecznemu Warszawie pozew o zobowiązanie do nabycia od spółki prawa użytkowania wieczystego działki o pow. 3,2 ha za 91,13 mln zł netto plus odsetki od 8 stycznia 2010 r. - podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Spółka złożyła pozew na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w związku z uchwaleniem przez pozwanego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Olbrachta w Warszawie.

"Nieruchomość w planie została przeznaczona pod Trasę N-S. W okresie kiedy spółka nabyła nieruchomość nie obowiązywał dla niej żaden plan zagospodarowania. Z chwilą i w wyniku uchwalenia planu nastąpiło istotne ograniczenie możliwości korzystania przez spółkę z nieruchomości, w związku z czym spółka ma prawo żądania wykupu nieruchomości przez pozwanego" - napisano w komunikacie.

"Spółka wystąpiła do pozwanego z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do dobrowolnego wykupienia nieruchomości przez pozwanego jednakże spotkała się z odmową" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA