PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Jaśkowiak: Przepis na inwestycje

 • Autor: Propertynews.pl
 • 21 paź 2015 09:21

Jacek Jaśkowiak: Przepis na inwestycje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Poznań staje się coraz atrakcyjniejszy dla inwestorów. Dynamicznie rozwija się tu rynek nowoczesnych powierzchni biurowych - zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

REKLAMA

Do największych z nich należy, m.in. pierwszy etap kompleksu Business Garden Poznań, UBIQ Business Park, Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower czy Segment B Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Realizowane są kolejne przedsięwzięcia, a do największych projektów należy biurowiec Bałtyk, który ma szansę stać się nową ikoną architektoniczną Poznania.

Ponadto w mieście powstają teraz dwa ważne centra IT: największe centrum przetwarzania danych w kraju Data Center 2 oraz Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego.

Nową inwestycją jest też budowane Centrum Posnania o powierzchni użytkowej blisko 100 tys. mkw.

- Władze samorządowe silnie wspierają projekty, które są ukierunkowane na warunki życia mieszkańców, a także innowacje, postęp gospodarczy oraz rozwój przedsiębiorczości. Priorytetowe dla miasta sektoramy gospodarki to produkcja zaawansowana technologicznie, zewnętrzne usługi biznesowe, badania i rozwój, działalność kongresowo-wystawiennicza oraz infrastruktura rekreacyjno-rozrywkowa - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

Miasto Poznań podjęło szereg inicjatyw we współpracy z inwestorami. Należą do nich m.in. WorkGate, czyli warsztaty dla studentów mające na celu popularyzację sektora BPO/SSC, Tydzień SSC/BPO- wydarzenie, skierowane do uczniów szkół średnich, czy ogólnopolska kampania „Poznań daje pracę”, której głównym celem było przyciągnięcie do Poznania specjalistów poszukiwanych przez działające w Poznaniu firmy.

- Najważniejszym instrumentem wspierającym inwestora jest przydzielenie konkretnym projektom opiekuna z ramienia Biura Obsługi Inwestorów, tzw. pilota inwestycyjnego - mówi prezydent Poznania. - To osoba pierwszego kontaktu, która wspiera, doradza i pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wredziola 2015-10-22 17:12:30
  Przepis na inwestycje wg Jaśkowiaka? Przecież Jaśkowiak przytacza inwestycje zainicjowane i zrealizowane za rządów poprzedniego prezydenta?! Póki co w Poznaniu się wyłącznie kompromituje, jako promotor osób działających na szkodę spółek (jak jego zastępca Jakub Jędrzejewski) czy mobbingujących pracowników Urzędu Miasta Poznania. Lepiej nie będzie. I to nie tylko kwestia braku właściwego człowieka do przygotowania nowych inwestycji, ale całkowity blamaż zamiast kompetencji zarządczych.
 • Marek 2015-10-21 12:04:03
  Panie Prezydencie,

  z całym szacunkiem, ale w kwestii osób zarządzających obsługą inwestorów w porównaniu z np. ekipą z Łodzi a o Wrocławiu nawet nie wspominam Poznań ma jeszcze wiele do zrobienia.
  I nie chodzi o kwestie tylko merytoryki a przede wszystkim tzw. "pozytywnej aureoli", umiejętności budowania odpowiedniego frame, która jest potrzeba do budowania odpowiednich relacji. Proszę sie temu przyjżeć. Dyr. z Łodzi bije na głowę osobę z Poznania.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA