PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Jaśkowiak: Przepis na inwestycje

 • Autor: Propertynews.pl
 • 21 paź 2015 09:21

Jacek Jaśkowiak: Przepis na inwestycje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Poznań staje się coraz atrakcyjniejszy dla inwestorów. Dynamicznie rozwija się tu rynek nowoczesnych powierzchni biurowych - zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

REKLAMA

Do największych z nich należy, m.in. pierwszy etap kompleksu Business Garden Poznań, UBIQ Business Park, Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower czy Segment B Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Realizowane są kolejne przedsięwzięcia, a do największych projektów należy biurowiec Bałtyk, który ma szansę stać się nową ikoną architektoniczną Poznania.

Ponadto w mieście powstają teraz dwa ważne centra IT: największe centrum przetwarzania danych w kraju Data Center 2 oraz Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego.

Nową inwestycją jest też budowane Centrum Posnania o powierzchni użytkowej blisko 100 tys. mkw.

- Władze samorządowe silnie wspierają projekty, które są ukierunkowane na warunki życia mieszkańców, a także innowacje, postęp gospodarczy oraz rozwój przedsiębiorczości. Priorytetowe dla miasta sektoramy gospodarki to produkcja zaawansowana technologicznie, zewnętrzne usługi biznesowe, badania i rozwój, działalność kongresowo-wystawiennicza oraz infrastruktura rekreacyjno-rozrywkowa - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

Miasto Poznań podjęło szereg inicjatyw we współpracy z inwestorami. Należą do nich m.in. WorkGate, czyli warsztaty dla studentów mające na celu popularyzację sektora BPO/SSC, Tydzień SSC/BPO- wydarzenie, skierowane do uczniów szkół średnich, czy ogólnopolska kampania „Poznań daje pracę”, której głównym celem było przyciągnięcie do Poznania specjalistów poszukiwanych przez działające w Poznaniu firmy.

- Najważniejszym instrumentem wspierającym inwestora jest przydzielenie konkretnym projektom opiekuna z ramienia Biura Obsługi Inwestorów, tzw. pilota inwestycyjnego - mówi prezydent Poznania. - To osoba pierwszego kontaktu, która wspiera, doradza i pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.

 

 • wredziola 2015-10-22 17:12:30
  Przepis na inwestycje wg Jaśkowiaka? Przecież Jaśkowiak przytacza inwestycje zainicjowane i zrealizowane za rządów poprzedniego prezydenta?! Póki co w Poznaniu się wyłącznie kompromituje, jako promotor osób działających na szkodę spółek (jak jego zastępca Jakub Jędrzejewski) czy mobbingujących pracowników Urzędu Miasta Poznania. Lepiej nie będzie. I to nie tylko kwestia braku właściwego człowieka do przygotowania nowych inwestycji, ale całkowity blamaż zamiast kompetencji zarządczych.
 • Marek 2015-10-21 12:04:03
  Panie Prezydencie,

  z całym szacunkiem, ale w kwestii osób zarządzających obsługą inwestorów w porównaniu z np. ekipą z Łodzi a o Wrocławiu nawet nie wspominam Poznań ma jeszcze wiele do zrobienia.
  I nie chodzi o kwestie tylko merytoryki a przede wszystkim tzw. "pozytywnej aureoli", umiejętności budowania odpowiedniego frame, która jest potrzeba do budowania odpowiednich relacji. Proszę sie temu przyjżeć. Dyr. z Łodzi bije na głowę osobę z Poznania.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA