PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Majchrowski: Inwestorzy kochają Kraków

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 paź 2015 07:17

Jacek Majchrowski: Inwestorzy kochają Kraków Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

Wizja rozwoju stolicy Małopolski oparta jest na szeregu strategicznych działań, których głównym priorytetem jest tworzenie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie, nowoczesnych, a jednocześnie przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku - mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

REKLAMA

- Istotne są także inwestycje w szeroko pojętą infrastrukturę, poczynając od rozwiązań komunikacyjnych, a kończąc na dostępie do nowoczesnych mediów. Stąd też wśród najważniejszych miejskich inwestycji ostatnich miesięcy trzeba wymienić budowę linii tramwajowej ul. Lipska – Wielicka o wartości 166 mln zł, przebudowę linii tramwajowej  od ronda Mogilskiego do placu Centralnego o wartości prawie 163 mln zł - mówi Jacek Majchrowski.

Przedsięwzięciem mającym niewątpliwy wpływ na rozwój turystyki biznesowej w Krakowie jest oddanie do użytku Centrum Kongresowego ICE, którego budowa kosztowała 354,5 mln zł. Pierwsze miesiące funkcjonowania jak i wypełniony w całości kalendarz wydarzeń na wiele miesięcy naprzód udowadniają, że był to obiekt w Krakowie niezbędny.

- Liczba inwestorów w Krakowie systematycznie rośnie. Potwierdzają to dane z Krakowskiego Runku Nieruchomości. To skutek konsekwentnych działań miasta. Przyciągamy inwestorów, bo Kraków to inwestycja w prestiż. Budujemy swój gospodarczy wizerunek i markę, biorąc udział w najbardziej prestiżowych imprezach targowych i wystawienniczych. To właśnie pozwala eliminować jedną z największych barier na drodze rozwoju gospodarczego Krakowa, jakim był brak nowoczesnej powierzchni biurowej - podkreśla Jacek Majchrowski.

Dzięki spotkaniom z deweloperami, pokazaniu jak atrakcyjnym rynkiem jest Kraków, znacznie wzrosła dostępność powierzchni biurowej – a ten właśnie czynnik poza silnym kapitałem ludzkim należy do istotniejszych z punktu widzenia firm outsourcingowych.

- Kraków jest również prężnym ośrodkiem naukowym, drugim po stolicy, największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Intelektualny i naukowy potencjał miasta to 22 wyższe uczelnie, 12 tys. pracowników naukowych, prawie 195 tys. studentów oraz ponad 100 jednostek naukowo-badawczych i instytutów - wylicza prezydent Krakowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA