PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Majchrowski: Inwestorzy kochają Kraków

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 paź 2015 07:17

Jacek Majchrowski: Inwestorzy kochają Kraków Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

Wizja rozwoju stolicy Małopolski oparta jest na szeregu strategicznych działań, których głównym priorytetem jest tworzenie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie, nowoczesnych, a jednocześnie przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku - mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

REKLAMA

- Istotne są także inwestycje w szeroko pojętą infrastrukturę, poczynając od rozwiązań komunikacyjnych, a kończąc na dostępie do nowoczesnych mediów. Stąd też wśród najważniejszych miejskich inwestycji ostatnich miesięcy trzeba wymienić budowę linii tramwajowej ul. Lipska – Wielicka o wartości 166 mln zł, przebudowę linii tramwajowej  od ronda Mogilskiego do placu Centralnego o wartości prawie 163 mln zł - mówi Jacek Majchrowski.

Przedsięwzięciem mającym niewątpliwy wpływ na rozwój turystyki biznesowej w Krakowie jest oddanie do użytku Centrum Kongresowego ICE, którego budowa kosztowała 354,5 mln zł. Pierwsze miesiące funkcjonowania jak i wypełniony w całości kalendarz wydarzeń na wiele miesięcy naprzód udowadniają, że był to obiekt w Krakowie niezbędny.

- Liczba inwestorów w Krakowie systematycznie rośnie. Potwierdzają to dane z Krakowskiego Runku Nieruchomości. To skutek konsekwentnych działań miasta. Przyciągamy inwestorów, bo Kraków to inwestycja w prestiż. Budujemy swój gospodarczy wizerunek i markę, biorąc udział w najbardziej prestiżowych imprezach targowych i wystawienniczych. To właśnie pozwala eliminować jedną z największych barier na drodze rozwoju gospodarczego Krakowa, jakim był brak nowoczesnej powierzchni biurowej - podkreśla Jacek Majchrowski.

Dzięki spotkaniom z deweloperami, pokazaniu jak atrakcyjnym rynkiem jest Kraków, znacznie wzrosła dostępność powierzchni biurowej – a ten właśnie czynnik poza silnym kapitałem ludzkim należy do istotniejszych z punktu widzenia firm outsourcingowych.

- Kraków jest również prężnym ośrodkiem naukowym, drugim po stolicy, największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Intelektualny i naukowy potencjał miasta to 22 wyższe uczelnie, 12 tys. pracowników naukowych, prawie 195 tys. studentów oraz ponad 100 jednostek naukowo-badawczych i instytutów - wylicza prezydent Krakowa.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA