PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak będzie wyglądać nowa Warszawa Główna

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 lut 2015 08:40

Jak będzie wyglądać nowa Warszawa Główna

W proponowanych przez inwestorów koncepcjach dotyczących zabudowy terenów dworca Warszawa Główna pojawia się sporo powierzchni handlowo-usługowych. W każdej ofercie, z racji tak dużego terenu, są zaplanowane obiekty wielofunkcyjne. Są części przeznaczone na mieszkaniówkę, są pomysły na nowe powierzchnie biurowe, czy też obiekty kulturalno-sportowe - mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

REKLAMA

- Przystanek kolejowy Warszawa Główna zostanie uruchomiony do 2018 r., gdyż jest to związane z modernizacją całej trasy średnicowej. Jeśli chodzi o inwestycję deweloperską nad dworcem, to podejrzewam, że dopiero wtedy będzie ona nabierała tempa - ocenia Jarosław Bator. - Obecnie jesteśmy na etapie wybierania oferty deweloperskiej spośród czterech, jakie otrzymaliśmy - dodaje.

PKP SA prowadzi obecnie ocenę ofert. Niebawem rozpoczną się szczegółowe rozmowy z inwestorami. W ciągu kilku najbliższych miesięcy PKP SA dokona wyboru. Następnie współnie z branżowym partnerem przewoźnik rozpocznie kolejne rozmowy z miastem, na temat tego w jaki sposób będzie zorganizowana komunikacja wokół terenu Warszawy Głównej i jak go zagospodarować na podstawie wybranej koncepcji.

- Mamy doradców biznesowych i prawnych, którzy pomagają nam ocenić oferty - ich realność czy wskaźniki finansowe. Bierzemy pod uwagę także to, żeby projekt nie wyciskał maksymalnej kubatury z tego terenu nie zważając na otoczenie. Zależy nam, aby powstały nowoczesne obiekty, które pozostaną atrakcyjne przez kolejne 50 lat - mówi Jarosław Bator. - Musi to być dobra jakość urbanistyczna, która będzie tworzyła nową piękną Warszawę - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA