PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jaki będzie Gdańsk za 30 lat? Pełen przemysłu i biur

  • Autor: PropertyNews.pl/UM Gdańsk
  • 07 cze 2017 12:12

Biuro Rozwoju Gdańska udostępniło od 6 czerwca do 31 lipca 2017 roku projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. W projekcie dokumentu, który prognozuje rozwój miasta do 2045 roku zaplanowano, m.in. nowe tereny dla biur, przemysłu i usług.

REKLAMA

Rozstrzygnięcia przestrzenne nowego studium w horyzoncie czasowym w 2045 r., stwarzają ramy dla rozwoju Gdańska jako półmilionowego, policentrycznego, ukierunkowanego do wewnątrz centrum społecznego, gospodarczego i kulturowego metropolii.

"To będzie miasto o wysokiej jakości przestrzeniach publicznych, mieszkaniowych, usługowych i produkcyjnych, chroniące walory kulturowe i przyrodnicze, stanowiące o jego tożsamości, jednocześnie zapewniając wysoką jakość życia mieszkańców. Wskazanie w projekcie nowych terenów pod funkcje produkcyjne gwarantuje, że Gdańsk będzie się mógł rozwijać również jako silny, świetnie powiązany z Europą ośrodek przemysłowo-usługowy, oparty na gospodarce morskiej i nowych technologiach oraz usługach metropolitalnych" - czytamy na oficjalnym portalu Gdańska.

Ze studium wynika m.in., że dalej rozwijać będzie się Centralne Pasmo Usługowe (wzdłuż al. Zwycięstwa i al. Grunwaldzkiej, od śródmieścia po Sopot). Szczególnie w trzech ośrodkach: śródmieściu historycznym, sercu Wrzeszcza i Oliwie. Tu urosną kolejne biurowce, modernizowane będą obiekty handlowe.

Wyznaczono również około 200 hektarów nowych terenów przemysłowo-usługowych, m.in. w okolicach Portu Lotniczego. Plany rozwoju tego terenu obejmują przemysł lekki, biurowce, funkcje związane z nowymi technologiami.

W czerwcu odbędą się spotkania informacyjne i konsultacje ze specjalistami oraz mieszkańcami Gdańska. Projekt trafi na głosowanie rady miasta na początku 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA