PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jedna aglomeracja Śląska ma szansę na sukces

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 11 cze 2015 10:07

Nie można generalizować i twierdzić, że skoro w kilku miastach są jakieś konflikty, to znaczy, że cały system jest zły. Nasze samorządy zdały egzamin – mówi prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.

REKLAMA

Istnieje obawa przed utworzeniem jednego wielkiego miasta?

– Dzisiaj jest 14 miast i jedną decyzją nie sprawimy, że jutro będą jedne wielkie Katowice. Potrzeba czasu, przygotowania społeczeństwa, to musi dojrzeć – metropolie powstawały przecież przez długie lata.

Spokojnie, bez emocji, bez podsycania podziałów na Śląsk, na Zagłębie. Młode pokolenie myśli już trochę inaczej, więc może to oni dokonają takich zmian.

Czy tych zmian, także w polskich samorządach, nie trzeba zacząć już dziś? Dużo się ostatnio o tym mówiło przy okazji 25-lecia samorządności.

– Podchodzę do takich spraw ze spokojem, tu znów wszystko wymaga czasu. Nie da się wprowadzić różnych zmian pod jednym wspólnym hasłem.

Trzeba patrzeć, analizować, brać pod uwagę to, że miasta się różnią, w jednych rada się buntuje, twierdząc, że prezydent rządzi sam, ale w innych współpraca układa się bardzo dobrze.

Nie można generalizować i twierdzić, że skoro w kilku miastach są jakieś konflikty czy problemy to znaczy, że cały system jest zły. Generalnie przez te 25 lat nasze samorządy zdały egzamin.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA