PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jedne z ostatnich działek inwestycyjnych w centrum Krakowa trafią pod młotek

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 lut 2014 19:26

Krakowski Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego 26 lutego br. wystawi na sprzedaż trzy obszary o łącznej powierzchni 2,9849 ha przy ulicy Rakowickiej w Krakowie. Czwarty obszar o powierzchni 0,5368 ha przewidziany został do zagospodarowania w drugim etapie. Dla inwestorów to doskonała okazja na zakup działek inwestycyjnych w samym sercu miasta, na terenie „centrum miejskiego - Nowe Centrum".

REKLAMA

Działki należące do AMW skomunikowane są bezpośrednio z ul. Rakowicką. Atuty nieruchomości i ich otoczenia dają niepowtarzalną szansę na stworzenie w samym centrum Krakowa nowych atrakcyjnych kwartałów zabudowy o charakterze wielkomiejskim, zgodnych z tradycjami urbanistycznymi Krakowa, z budynkami o najwyższej jakości architektury i szczególnie starannie zaprojektowanymi przestrzeniami publicznymi: ulicami, placami i skwerami.

Według obowiązującego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa obszar, na którym zlokalizowana jest przedmiotowa nieruchomość oznaczony jest jako „Tereny centrum miejskiego - Nowe Centrum". Według rejestru gruntów nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Bi - inne tereny zabudowane.

Niewątpliwym atutem jest usytuowanie pomiędzy al. 29 Listopada (główną arterią miasta, prowadzącej przez miasto i dalej w kierunku Kielc, Radomia i Warszawy)), ul. Rakowicką i ul. Wita Stwosza - stanowiącą fragment obwodnicy Starego Miasta, prowadzącą od Ronda Mogilskiego - ważnego węzła komunikacyjnego.

Koncepcja zagospodarowania obejmuje sprzedaż całego terenu w podziale na cztery funkcjonalne obszary:

Obszar Nr 1
Dz. 219/19 o pow. 0,2940ha i 219/6 o pow. 0,3520ha (łączna powierzchnia 0,6460ha)

Obszar Nr 2
Dz. 219/21 o pow. 0,4674ha i 219/20 o pow. 0,1124ha (łączna powierzchnia 0,5798ha)

Obszar Nr 3
Dz. 219/22 o pow. 0,5368ha (łączna powierzchnia 0,5368ha)

Obszar Nr 4
Dz. 219/17 o pow. 1,3224ha i 219/18 o pow. 0,4367ha (łączna powierzchnia 1,7591ha)

Działki pozostają zabudowane budynkami i budowlami o różnym przeznaczeniu (magazynowym, garażowym, technicznym), w części przeznaczone do rozbiórki.

Budynek nr 14 (magazynowy) o pow. użytkowej 1306 mkw., zlokalizowany na działce 219/19 (obszar 1) wpisany jest do rejestru zabytków, jego bryła, stylistyka pozwoli na zaprojektowanie niepowtarzalnej przestrzeni architektonicznej.

Nieruchomości zlokalizowane są na terenach powstającej w centrum Krakowa części miasta o charakterze biznesowym i handlowo-usługowym. Tzw. Nowe Miasto zajmuje obszar blisko 20 hektarów i zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego, kilka minut spacerem od Rynku Głównego. W jego sąsiedztwie ulokowane są gmachy Uniwersytetu Ekonomicznego, Muzeum Armii Krajowej i Opery Krakowskiej. W ramach projektu Nowego Miasta w ostatnich latach powstały między innymi: Krakowskie Centrum Komunikacyjne, Galeria Krakowska, kompleks biurowy, czterogwiazdkowy hotel, miejsca parkingowe na 1400 pojazdów na płycie nad peronami dworca PKP, przebudowany plac kolejowy, zespół apartamentowców pomiędzy ulicami: Warszawską i Pawią.

Na działkach sąsiednich realizowana jest inwestycja pod nazwą „Apartamenty Vovum", która zgodnie z planami zakończy się wybudowaniem 10 budynków o łącznej liczbie blisko 1100 mieszkań z miejscami parkingowymi. Usługi towarzyszące obejmować mają powierzchnię biurową, hotelową, kawiarnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA