PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jedne z ostatnich działek inwestycyjnych w centrum Krakowa trafią pod młotek

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 lut 2014 19:26

Krakowski Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego 26 lutego br. wystawi na sprzedaż trzy obszary o łącznej powierzchni 2,9849 ha przy ulicy Rakowickiej w Krakowie. Czwarty obszar o powierzchni 0,5368 ha przewidziany został do zagospodarowania w drugim etapie. Dla inwestorów to doskonała okazja na zakup działek inwestycyjnych w samym sercu miasta, na terenie „centrum miejskiego - Nowe Centrum".

REKLAMA

Działki należące do AMW skomunikowane są bezpośrednio z ul. Rakowicką. Atuty nieruchomości i ich otoczenia dają niepowtarzalną szansę na stworzenie w samym centrum Krakowa nowych atrakcyjnych kwartałów zabudowy o charakterze wielkomiejskim, zgodnych z tradycjami urbanistycznymi Krakowa, z budynkami o najwyższej jakości architektury i szczególnie starannie zaprojektowanymi przestrzeniami publicznymi: ulicami, placami i skwerami.

Według obowiązującego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa obszar, na którym zlokalizowana jest przedmiotowa nieruchomość oznaczony jest jako „Tereny centrum miejskiego - Nowe Centrum". Według rejestru gruntów nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Bi - inne tereny zabudowane.

Niewątpliwym atutem jest usytuowanie pomiędzy al. 29 Listopada (główną arterią miasta, prowadzącej przez miasto i dalej w kierunku Kielc, Radomia i Warszawy)), ul. Rakowicką i ul. Wita Stwosza - stanowiącą fragment obwodnicy Starego Miasta, prowadzącą od Ronda Mogilskiego - ważnego węzła komunikacyjnego.

Koncepcja zagospodarowania obejmuje sprzedaż całego terenu w podziale na cztery funkcjonalne obszary:

Obszar Nr 1
Dz. 219/19 o pow. 0,2940ha i 219/6 o pow. 0,3520ha (łączna powierzchnia 0,6460ha)

Obszar Nr 2
Dz. 219/21 o pow. 0,4674ha i 219/20 o pow. 0,1124ha (łączna powierzchnia 0,5798ha)

Obszar Nr 3
Dz. 219/22 o pow. 0,5368ha (łączna powierzchnia 0,5368ha)

Obszar Nr 4
Dz. 219/17 o pow. 1,3224ha i 219/18 o pow. 0,4367ha (łączna powierzchnia 1,7591ha)

Działki pozostają zabudowane budynkami i budowlami o różnym przeznaczeniu (magazynowym, garażowym, technicznym), w części przeznaczone do rozbiórki.

Budynek nr 14 (magazynowy) o pow. użytkowej 1306 mkw., zlokalizowany na działce 219/19 (obszar 1) wpisany jest do rejestru zabytków, jego bryła, stylistyka pozwoli na zaprojektowanie niepowtarzalnej przestrzeni architektonicznej.

Nieruchomości zlokalizowane są na terenach powstającej w centrum Krakowa części miasta o charakterze biznesowym i handlowo-usługowym. Tzw. Nowe Miasto zajmuje obszar blisko 20 hektarów i zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego, kilka minut spacerem od Rynku Głównego. W jego sąsiedztwie ulokowane są gmachy Uniwersytetu Ekonomicznego, Muzeum Armii Krajowej i Opery Krakowskiej. W ramach projektu Nowego Miasta w ostatnich latach powstały między innymi: Krakowskie Centrum Komunikacyjne, Galeria Krakowska, kompleks biurowy, czterogwiazdkowy hotel, miejsca parkingowe na 1400 pojazdów na płycie nad peronami dworca PKP, przebudowany plac kolejowy, zespół apartamentowców pomiędzy ulicami: Warszawską i Pawią.

Na działkach sąsiednich realizowana jest inwestycja pod nazwą „Apartamenty Vovum", która zgodnie z planami zakończy się wybudowaniem 10 budynków o łącznej liczbie blisko 1100 mieszkań z miejscami parkingowymi. Usługi towarzyszące obejmować mają powierzchnię biurową, hotelową, kawiarnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA