PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest plan zagospodarowania przestrzennego dla Kępy Mieszczańskiej we Wrocławiu

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lip 2013 17:14

Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego oznacza zielone światło dla inwestorów, którzy interesują się terenami wrocławskiej wyspy, należącej do Agencji Mienia Wojskowego. Po raz ostatni zlokalizowane tam działki wystawiono na sprzedaż w czerwcu br. Wówczas łączna wartość cen wywoławczych wyniosła ponad 125 mln zł.

REKLAMA

Na nowych właścicieli czekają 24 działki o łącznej powierzchni blisko 10 ha usytuowane nad Odrą, w samym centrum Wrocławia. Obok dogodnej lokalizacji, bliskości Rynku i Uniwersytetu atutem wrocławskiej wyspy jest doskonałe połączenie komunikacyjne z drogami wylotowymi w kierunku Poznania i Warszawy.

Wśród możliwości zagospodarowania terenów Kępy Mieszczańskiej wskazuje się m.in. zabudowę wielorodzinną, obiekty handlowe, gastronomiczne, rozrywkowe, hotele, biura, centra kongresowe i konferencyjne, zakłady lecznicze, czy tereny zielone.

Po raz ostania szansa na zakup tych terenów pojawiła się 14. i 21. czerwca br. Działki, których powierzchnia wahała się od ok. 2 tys. mkw. do 1,5 ha sprzedawano w 14 pozycjach przetargowych. Za najmniejszą z nich trzeba było wówczas zapłacić 4 mln. 900 tys. zł. Koszt zakupu największej wynosił 17 mln. 400 tys. zł.

Jak informuje Agencja Mienia Wojskowego, nowe ceny będą znane po zakończeniu aktualnej wyceny przeprowadzanej przez niezależnego rzeczoznawcę. Po jej zakończeniu ma ruszyć procedura przetargowa, a w grudniu br. będzie można wystartować w przetargach, które zorganizuje wrocławski Oddział Terenowy AMW. - 93proc. przyszłych zysków z tych transakcji Agencja Mienia Wojskowego tradycyjnie przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. W ciągu kilkunastu lat działalności AMW odprowadziła na ten cel już 1,5 mld złotych, mówi prezes AMW Krzysztof Michalski. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA