PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest porozumienie z SSSE w sprawie podstrefy Łomża

  • Autor: UM Łomża
  • 21 kwi 2012 09:41

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA Robert Żyliński podpisali porozumienie określające warunki, na których zostanie utworzona podstrefa SSSE w Łomży. Dokument ten oraz pozytywna opinia Rady Nadzorczej SSSE o rozszerzenie Strefy jest podstawą do złożenia wniosku zarządu SSSE do Ministra Gospodarki o zmianę Rozporządzenia Rady Ministrów z 15 grudnia 2008 roku w sprawie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

- Jest to w pewnym sensie historyczny moment. Po wielu latach dyskusji na temat powstania w Łomży podstefy ekonomicznej cieszę się, że w dniu dzisiejszym finalizujemy negocjacje z zarządem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówił prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.

Podpisane w Łomży porozumienie pomiędzy miastem a SSSE określa zasady współdziałania stron w ramach przepisów ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych i o gospodarowaniu nieruchomościami. Strefa ma promować tereny inwestycyjne Łomży oraz przygotowywać i przeprowadzać przetargi, Łomża natomiast przedstawi listę inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności na terenie strefy oraz wycenę nieruchomości przeznaczonych do przetargu, której dokonać ma uprawniona do tego osoba.

SSSE SA w Suwałkach jest podmiotem prawa handlowego z udziałem akcjonariuszy publicznych - samorządów i Skarbu Państwa. Działa od 16 lat. Łomża jest siódmą lokalizacją SSSE, po Suwałkach, Grajewie, Ełku, Gołdapi, Białymstoku, Małkinii Górnej. W strefie liczącej ogółem 340 ha funkcjonuje 68 przedsiębiorców, którzy zapewniają ok. 6.000 miejsc pracy. Działają w branży budowalnej, drzewnej, spożywczej itp. Od maja 2011 roku prezesem Zarządu SSSE jest Robert Żyliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA