PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest porozumienie z SSSE w sprawie podstrefy Łomża

  • Autor: UM Łomża
  • 21 kwi 2012 09:41

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA Robert Żyliński podpisali porozumienie określające warunki, na których zostanie utworzona podstrefa SSSE w Łomży. Dokument ten oraz pozytywna opinia Rady Nadzorczej SSSE o rozszerzenie Strefy jest podstawą do złożenia wniosku zarządu SSSE do Ministra Gospodarki o zmianę Rozporządzenia Rady Ministrów z 15 grudnia 2008 roku w sprawie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

- Jest to w pewnym sensie historyczny moment. Po wielu latach dyskusji na temat powstania w Łomży podstefy ekonomicznej cieszę się, że w dniu dzisiejszym finalizujemy negocjacje z zarządem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówił prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.

Podpisane w Łomży porozumienie pomiędzy miastem a SSSE określa zasady współdziałania stron w ramach przepisów ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych i o gospodarowaniu nieruchomościami. Strefa ma promować tereny inwestycyjne Łomży oraz przygotowywać i przeprowadzać przetargi, Łomża natomiast przedstawi listę inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności na terenie strefy oraz wycenę nieruchomości przeznaczonych do przetargu, której dokonać ma uprawniona do tego osoba.

SSSE SA w Suwałkach jest podmiotem prawa handlowego z udziałem akcjonariuszy publicznych - samorządów i Skarbu Państwa. Działa od 16 lat. Łomża jest siódmą lokalizacją SSSE, po Suwałkach, Grajewie, Ełku, Gołdapi, Białymstoku, Małkinii Górnej. W strefie liczącej ogółem 340 ha funkcjonuje 68 przedsiębiorców, którzy zapewniają ok. 6.000 miejsc pracy. Działają w branży budowalnej, drzewnej, spożywczej itp. Od maja 2011 roku prezesem Zarządu SSSE jest Robert Żyliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA