PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest zgoda na powiększenie łódzkiej SSE

  • Autor: PAP
  • 27 maj 2014 16:33

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o ok. 11 ha i zajmie 1302 ha - zdecydował we wtorek rząd. Mają powstać nowe inwestycje za ponad 236 mln zł. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 590 nowych i utrzymanie 561 miejsc pracy.

REKLAMA

Zdaniem prezesa ŁSSE Tomasza Sadzyńskiego to bardzo dobra wiadomość, bo oznacza nowe inwestycje i nowe miejsca pracy w regionie łódzkim. Liczy on, że pod względem liczby wydanych zezwoleń 2014 rok będzie rekordowy w całej 17-letniej historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) i uda się przekroczyć liczbę 25 zezwoleń w ciągu roku.

"W tej chwili finalizujemy rozmowy z ponad 30 potencjalnymi inwestorami. Na liście są globalne koncerny, ale i jest wiele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. To bardzo cieszy, bo stopniowo obalamy mit mówiący, że specjalne strefy ekonomiczne są tylko dla dużych podmiotów. U nas 48 proc. inwestorów jest z sektora małych i średnich przedsiębiorstw" - powiedział PAP Sadzyński.

Do ŁSSE będą włączone nowe tereny położone w województwie łódzkim, a inwestycje mają być realizowane w Łodzi, Łęczycy, Sławnie i Radomsku.

Najwięcej, bo 95,7 mln zł chce zainwestować w Łodzi Barry Callebaut Manufacturing Polska - spółka należąca do szwajcarskiej Grupy Barry Callebaut - producenta kakao i czekolady. Spółka chce rozbudować fabrykę i uruchomić w niej innowacyjne linie do produkcji białej i ciemnej czekolady. Firma zadeklarowała zatrudnienie 80 nowych pracowników i utrzymanie dotychczasowych 95 etatów. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2015 roku.˙ ˙ Najwięcej nowych miejsc pracy - co najmniej 250 - także w Łodzi obiecuje IMA Solution, spółka należąca do Pelion Healthcare Group, która chce zbudować zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą suplementy diety, artykuły spożywcze, żywność dietetyczna, kosmetyki oraz farmaceutyki. Spółka zadeklarowała nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 45 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca 2018 roku. ˙ ˙ Z kolei w Radomsku Press Glass planuje wybudować nowy zakład, w którym wytwarzane będą szyby zespolone, szkło strukturalne, laminowane oraz szyby pojedyncze. Spółka chce utrzymać 447 etatów w działającym w mieście zakładzie i utworzyć 200 nowych miejsc pracy. Nakłady inwestycyjne mają sięgać 50 mln zł. Projekt ma być zakończony do końca 2017 roku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA