PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest zgoda na powiększenie SSE "Starachowice"

  • Autor: PAP
  • 07 lut 2013 16:45

Kieleccy radni jednogłośnie zgodzili się na czwartkowej sesji na włączenie 6 hektarów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Dwie działki zostaną przekazane Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu, który już ma potencjalnych inwestorów.

REKLAMA

Kielecki Park Technologiczny (KPT) dysponuje już ośmioma hektarami terenów funkcjonujących w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" w stolicy województwa świętokrzyskiego. Obecnie prowadzi trzy zagraniczne projekty inwestycyjne, które uzależniają swoje działania w Kielcach od możliwości funkcjonowania w SSE.Dlatego park technologiczny wystąpił do miasta o zgodę na włączenie sześciu hektarów gruntów do strefy ekonomicznej - hektarowej działki w sąsiedztwie obecnie zarządzanych przez KPT terenów oraz pięciu hektarów w dzielnicy Pakosz. Rada Miasta Kielce jednogłośnie poparła wniosek, równocześnie przekazując działki w trwały zarząd KPT.

"Daje nam to szansę ściągania do Kielc nowych inwestorów. Na Pakoszu uzbroimy i przekażemy trzy hektary terenu koncernowi z Norwegii, produkującemu systemy grzewcze do foteli samochodowych i systemy do masażu. Ta firma chce postawić w naszym mieście budynek o powierzchni 10 tys. m kw. i zatrudnić około 500 osób" - powiedział PAP dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz. Dodał, że dla jego jednostki czwartkowa decyzja Rady oznacza rozwój i rozszerzenie działalności na nowe obszary w mieście.

KPT ma już przygotowany wniosek o włączenie nowych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Ma on trafić do Ministerstwa Gospodarki do 14 lutego br. "Liczę na pozytywną decyzje Rady Ministrów. Odpowiedź powinniśmy uzyskać w ciągu dwóch miesięcy" - dodał Mazurkiewicz.

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" dysponuje terenami o powierzchni prawie 613 ha, głównie na terenie woj. świętokrzyskiego, w tym około 17 ha w samych Kielcach. W jej skład wchodzą także obszary inwestycyjne w województwach: mazowieckim, łódzkim, lubelskim i opolskim. Strefa powstała we wrześniu 1997 roku i ma działać do końca 2020 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA