PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice coraz silniejszym magnesem dla branży nieruchomości - wywiad z prezydentem Piotrem Uszokiem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 maj 2013 07:45

Katowice coraz silniejszym magnesem dla branży nieruchomości - wywiad z prezydentem Piotrem Uszokiem

Prognozujemy, iż w najbliższych latach Katowice będą silnym magnesem dla inwestorów zarówno z sektora nowoczesnych usług biznesowych, jak i nieruchomości komercyjnych - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Piotr Uszok, prezydent Katowic.

REKLAMA

Jakie działania podejmują obecnie władze Katowic, by jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność inwestycyjną miasta?
Katowice, jako naturalnie ukształtowana, nieformalna stolica Metropolii Silesia, od dłuższego czasu uczestniczą w globalnym współzawodnictwie o inwestora. Miasto cały czas rozszerza wachlarz zachęt inwestycyjnych, jakimi może przekonać globalne przedsiębiorstwa, ale również rodzime firmy, aby ulokowały tu nowe projekty lub wzmocniły swoją dotychczasową obecność.

Na jaką pomoc ze strony miasta może liczyć inwestor?
Niezmiennie w ramach gminy Katowice oferowana jest pomoc w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości. Dodatkowo inwestorzy, którzy utworzą nowe stanowiska pracy, mogą liczyć na pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy.

Ponadto podejmujemy szereg innych inicjatyw wspierających inwestorów, np. pomoc w procesie rekrutacyjnym w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, jak i akademickimi centrami karier.

Niedawno wprowadziliśmy kolejną zachętę - zapewniany wparcie marketingowe, co oznacza zorganizowanie i sfinansowanie kampanii marketingowej o nowej inwestycji.

W przypadku największych projektów inwestycyjnych możemy zaś zapewnić na określony czas powierzchnie biurowe, wykorzystywane dla celów rekrutacyjnych lub szkoleniowych, a także możemy się podjąć dostosowania transportu publicznego do potrzeb pracowników.


Cały czas podejmujemy również działania wspierające uczelnie i ich możliwości dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb inwestorów. Jednym z takich przykładów jest pomoc miasta w realizacji inwestycji budowy i wyposażenia Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego im. K. Adamieckiego, w którym, mam nadzieję, będą się kształcić potencjalni pracownicy naszych inwestorów.

Ponadto podejmujemy liczne inicjatywy wzmacniające dialog na linii biznes - uczelnie wyższe. W Katowicach powstał regionalny oddział Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL), wspólnie z którym organizujemy spotkania z przedstawicielami z głównych ośrodków edukacyjnych na Śląsku.

Inną ważną inicjatywą, która jest przykładem aktywnej roli miasta na rzecz wzrostu lokalnej gospodarki i atrakcyjności inwestycyjnej, jest współuczestnictwo w założeniu konsorcjum Śląskiego Klastra „NANO", który ma przyczynić się do rozwoju nanotechnologii. Tutaj też będzie rozwijana współpraca współzależnych środowisk: nauki, samorządu - miasta, biznesu oraz innych instytucji otoczenia biznesu.

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA