PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice świetnie się prezentują

  • Autor: Artykuł sponsorowany - dostarczony przez Miasto Katowice
  • 20 sty 2015 13:17

W roku 2015 zapraszamy do Katowic, jednego z najważniejszych miejsc na europejskiej mapie muzycznej.

REKLAMA

Na koneserów muzyki czeka nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, zaskakująca architekturą, jakością dźwięku, cudownymi brzmieniami i niezwykłą atmosferą. Przeobrażeniu uległa również siedziba Filharmonii Śląskiej. Odnowiony Spodek, jak co roku, odwiedzą gwiazdy światowego formatu - jesienią kolejna edycja Rawa Blues Festival. Lato to czas katowickich festiwali - OFF Festival i Tauron Nowa Muzyka - uznawanych za jedne z najlepszych wydarzeń muzycznych na świecie.

Niepowtarzalne postindustrialne dziedzictwo jest dumą i chlubą Katowic. Na terenach po byłej kopalni w roku 2015 zacznie w pełni funkcjonować katowicka Strefa Kultury. Spodek, obiekty Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Muzeum Śląskiego i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach tworzą unikalną na skalę Europy przestrzeń spotkań, edukacji i rozrywki z licznymi odniesieniami do śląskiej tradycji. Najpiękniejszymi przykładami katowickiego dziedzictwa są zabytkowe osiedla Nikiszowiec i Giszowiec - to drugie wzniesione zgodnie z oryginalną koncepcją urbanistyczną miasta-ogrodu.

Wiosną 2015 roku do Katowic przyjadą streetartowi malarze, a jesienią na MFF Ars Independent zjawiają się niepokorni twórcy filmowi. Amatorów codziennej rozrywki przyciągnie ulica Mariacka, która stała się synonimem zabawy do rana. Mocnym atutem Katowic są wydarzenia sportowe. Niedawno w Spodku polscy siatkarze sięgnęli po złoto Mistrzostw Świata, przed nami światowy finał Intel Extreme Masters i tenisowy turniej Katowice Open 2015. Osoby czynnie uprawiające sport zapraszamy do Katowic na cyklicznie organizowane Night Skating i Night Biking oraz do korzystania z licznych terenów rekreacyjnych miasta.

Katowice to stolica prawie pięciomilionowego województwa, centrum ponad dwumilionowej metropolii i serce Śląska, w którym zarówno w sferze urbanistycznej, kulturalnej jak i na rynku pracy, zachodzą ogromne zmiany. Katowice znajdują się obecnie w czołówce polskich miast pod względem wysokości zarobków. Pracownicy przedsiębiorstw działających w Katowicach w pierwszym półroczu 2014 roku zarabiali średnio 4048 zł - wynika z publikacji przygotowanej przez Urząd Statystyczny. Więcej zarabiają tylko mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Odwiedź stronę www.2015.katowice.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA