PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice walczą o kolejnych inwestorów z branży nieruchomości

  • Autor: PAP
  • 14 mar 2014 15:31

Samorząd Katowic liczy na inwestorów, którzy chcieliby prowadzić działalność w przebudowywanym obecnie ścisłym centrum miasta - w rejonie Rynku i Ronda im. Ziętka. W nowym otoczeniu znajdzie się miejsce m.in. na hotele, biura i inne komercyjne przedsięwzięcia.

REKLAMA

Swoją ofertę inwestycyjną Katowice prezentowały na odbywających się w tym tygodniu we francuskim Cannes międzynarodowych targach nieruchomości. Targi te - obok monachijskich Expo Real - są jedną z największych imprez tego typu w Europie.

Jak powiedział w piątek PAP szef katowickiego Biura Obsługi Inwestorów Strategicznych Mateusz Skowroński, efektem udziału miasta w poprzednich edycjach tej imprezy są m.in. istniejące już w centrum Katowic obiekty - hotel Angelo i biurowiec Katowice Business Point.

Teraz samorząd Katowic pokazywał przede wszystkim trwającą przebudowę centrum w tzw. strefie Rondo-Rynek. Ta część miasta przeznaczona jest pod działalność hotelową, biurową lub komercyjną. Jesienią br. ma zakończyć się przebudowa przestrzeni publicznych w Rynku. W pobliżu jest kilka miejsc pod nowe obiekty, m.in. przy nowej, powstającej w centrum ulicy - wytyczonej równolegle do łączącej Rynek i Rondo Alei Korfantego.

Pozostałe - również pokazywane w Cannes - elementy oferty Katowic to tereny pod zabudowę mieszkaniową i usługową oraz grunty pod działalność produkcyjną, składy i magazyny. Na targach samorządowcy rozmawiali o nich z dużymi inwestorami, firmami deweloperskimi, operatorskimi i doradczymi - Bouygues Polska Property Development, Colliers, Cushman&Wakefield, Harpen Holding, Point Park Properties, Dell, Warimpex, Echo Investment, Skanska Property.

Przedstawiciele Katowic spodziewają się, że obecna oferta, podobnie jak poprzednie, zaowocuje nowymi inwestycjami. Tym bardziej, że w środę odebrali w Cannes wyróżnienia za wysokie pozycje w rankingach przyciągania inwestycji fDi Magazine - pisma z grupy Financial Times. Rankingi te systematyzują europejskie miasta i regiony, oceniając ich perspektywy dla rozwoju bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Katowice zajęły pierwsze miejsce w rankingu fDi miast Europy Wschodniej, który uwzględniają strategię przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. W podobnym rankingu, obejmującym duże miasta w całej Europie, stolica Górnego Śląska zajęła drugie miejsce. Skowroński szczególnie zwraca uwagę na trzecie miejsce w ogólnym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast Europy Wschodniej, a także na dziewiąte miejsce w podobnej klasyfikacji obejmującej wszystkie duże europejskie miasta.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA