PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice walczą o kolejnych inwestorów z branży nieruchomości

  • Autor: PAP
  • 14 mar 2014 15:31

Samorząd Katowic liczy na inwestorów, którzy chcieliby prowadzić działalność w przebudowywanym obecnie ścisłym centrum miasta - w rejonie Rynku i Ronda im. Ziętka. W nowym otoczeniu znajdzie się miejsce m.in. na hotele, biura i inne komercyjne przedsięwzięcia.

REKLAMA

Swoją ofertę inwestycyjną Katowice prezentowały na odbywających się w tym tygodniu we francuskim Cannes międzynarodowych targach nieruchomości. Targi te - obok monachijskich Expo Real - są jedną z największych imprez tego typu w Europie.

Jak powiedział w piątek PAP szef katowickiego Biura Obsługi Inwestorów Strategicznych Mateusz Skowroński, efektem udziału miasta w poprzednich edycjach tej imprezy są m.in. istniejące już w centrum Katowic obiekty - hotel Angelo i biurowiec Katowice Business Point.

Teraz samorząd Katowic pokazywał przede wszystkim trwającą przebudowę centrum w tzw. strefie Rondo-Rynek. Ta część miasta przeznaczona jest pod działalność hotelową, biurową lub komercyjną. Jesienią br. ma zakończyć się przebudowa przestrzeni publicznych w Rynku. W pobliżu jest kilka miejsc pod nowe obiekty, m.in. przy nowej, powstającej w centrum ulicy - wytyczonej równolegle do łączącej Rynek i Rondo Alei Korfantego.

Pozostałe - również pokazywane w Cannes - elementy oferty Katowic to tereny pod zabudowę mieszkaniową i usługową oraz grunty pod działalność produkcyjną, składy i magazyny. Na targach samorządowcy rozmawiali o nich z dużymi inwestorami, firmami deweloperskimi, operatorskimi i doradczymi - Bouygues Polska Property Development, Colliers, Cushman&Wakefield, Harpen Holding, Point Park Properties, Dell, Warimpex, Echo Investment, Skanska Property.

Przedstawiciele Katowic spodziewają się, że obecna oferta, podobnie jak poprzednie, zaowocuje nowymi inwestycjami. Tym bardziej, że w środę odebrali w Cannes wyróżnienia za wysokie pozycje w rankingach przyciągania inwestycji fDi Magazine - pisma z grupy Financial Times. Rankingi te systematyzują europejskie miasta i regiony, oceniając ich perspektywy dla rozwoju bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Katowice zajęły pierwsze miejsce w rankingu fDi miast Europy Wschodniej, który uwzględniają strategię przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. W podobnym rankingu, obejmującym duże miasta w całej Europie, stolica Górnego Śląska zajęła drugie miejsce. Skowroński szczególnie zwraca uwagę na trzecie miejsce w ogólnym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast Europy Wschodniej, a także na dziewiąte miejsce w podobnej klasyfikacji obejmującej wszystkie duże europejskie miasta.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA