PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowicka SSE ma być powiększona. Decyzja zapadnie do końca marca

  • Autor: PAP
  • 10 gru 2015 16:22

Do końca marca 2016 r. ma zapaść decyzja dot. wniosku o poszerzenie o kilkaset hektarów terenów inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podała w czwartek w Sejmie przedstawicielka resortu rozwoju. Na decyzję tę czekają KSSE i samorządy.

REKLAMA

O to, w jakim terminie decyzja w tej sprawie może zapaść, pytał w czwartek w Sejmie opolski poseł PiS Antoni Duda. Parlamentarzysta relacjonował, że zarząd KSSE na początku czerwca złożył wniosek o poszerzenie granic strefy o ponad 500 ha - w tym o ponad 30 ha w Oleśnie.

Duda mówił, że tereny w gm. Olesno zostały całkowicie uzbrojone m.in. z wykorzystaniem funduszy unijnych i są już inwestorzy, którzy wykazują nimi duże zainteresowanie. Poseł zaznaczył też, że wprowadzone w 2013 r. do KSSE tereny o powierzchni ponad 5 ha w Oleśnie szybko znalazły nabywców. "Niestety przedłużająca się obecnie procedura włączania oleskich terenów inwestycyjnych do KSSE może spowodować odstąpienie inwestorów od planów prowadzenia działalności na tych terenach i przeniesienia działalności w inne regiony" - zaznaczył polityk.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz, która odpowiadała na pytanie posła Dudy, zaznaczyła, że złożony w czerwcu wniosek KSSE był największym ze wszystkich dziewięciu, które zostały wówczas zgłoszone, bo dotyczył ponad 500 ha. Zapewniła, że wszystkie pozostałe złożone wówczas wnioski zostały już przyjęte przez Radę Ministrów. Dodała też, że w czasie, w którym złożono wniosek KSSE, wpłynęły też trzy inne wnioski. Tłumaczyła, że procedury administracyjne dot. rozpatrywania wniosków trwają długo także dlatego, że wymagają one korekt i zmian, np. dosyłania map geodezyjnych, na które - jak tłumaczyła - w wypadku KSSE w tej chwili czeka resort.

Podkreśliła, że aby projekt rozporządzenia w tej sprawie był poprawny, należy przeanalizować i sprawdzić szereg elementów, takich jak np. wypisy z rejestrów gruntów czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Zaznaczyła, że duży wniosek KSSE "wymaga szczegółowej analizy".

Zapewniła jednocześnie, że obecnie finalizowane są prace nad przygotowaniem projektu rozporządzenia RM w tej sprawie. "Czekamy na dosłanie brakujących dokumentów i szacujemy, że proces ten zakończy się do końca marca przyszłego roku. Wtedy będziemy mogli zakończyć cały proces legislacyjny z tym związany" - powiedziała Emilewicz. I dodała: "Możemy również zapewnić, że tereny w gminie Olesno, o które dopytywał pan poseł, zostały pozytywnie zweryfikowane i znajdą się w projekcie rozporządzenia RM".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA