PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowicka SSE pozyskała milionowe inwestycje

  • Autor: PAP
  • 23 lis 2016 14:50

Katowicka SSE pozyskała milionowe inwestycje fot. Fotolia

Siedem kolejnych projektów inwestycyjnych będzie realizowanych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) na podstawie udzielonych w ostatnich tygodniach zezwoleń. Ich łączna wartość to ponad 320 mln zł. Mają one wiązać się z utworzeniem 235 miejsc pracy.

REKLAMA

Jak poinformowali w środę przedstawiciele Strefy, będą to zarówno inwestycje nowe, jak i reinwestycje. Przedsięwzięcia będą dotyczyły branż: motoryzacyjnej, budowlanej oraz tworzyw sztucznych. Zostaną ulokowane w Żorach, Zabrzu, Bielsku-Białej, Myszkowie, Sosnowcu oraz Jastrzębiu-Zdroju.

"Cieszy nas, że liczne grono naszych inwestorów decyduje się na rozszerzenie skali działalności i realizację kolejnych swoich projektów inwestycyjnych. Przedsiębiorcy wykorzystują szanse, które stwarzają im dogodne warunki do rozwoju biznesu, zapewniane przez naszą strefę i wsparcie naszych specjalistów" - uznał prezes KSSE Piotr Wojaczek.

W Żorach prowadzoną od 2011 r. działalność rozwinie koreańska spółka Nifco Korea Poland. Firma dokupi 4 ha sąsiadujące z istniejącym zakładem produkcyjnym, gdzie powstać ma nowa lakiernia. W związku z szacowaną na 90 milionów zł inwestycją zatrudnienie ma wzrosnąć o ponad 70 osób.

Również w Żorach po raz kolejny rozwinie działalność funkcjonująca tam od 2009 r. polska spółka MCS. Produkuje ona elementy systemów wydechowych oraz komponentów metalowych i aluminiowych dla branży samochodowej. Teraz zamierza za 25 mln zł zbudować nowe zautomatyzowane linie produkcyjne i w związku z tym zatrudnić co najmniej 18 osób.

W Zabrzu konsorcjum dewelopera CH Estate VII oraz koreańskiej spółki YS Poland Autoparts planuje zbudować na działce o powierzchni 3,2 ha halę pod kątem produkcji części samochodowych - elementów foteli oraz zderzaków. Koszt inwestycji szacowany jest na 37 mln zł, a przewidywane zatrudnienie to 45 osób.

Inwestycję wartą ok. 100 mln zł przygotowuje w swoim bielskim zakładzie Eaton Automotive Systems. To amerykański producent m.in. układów sterowania zaworami i hydraulicznych regulatorów luzu oraz systemów dezaktywacji cylindrów i układów hamowania silnikiem. Jego nowe przedsięwzięcie ma wiązać się z co najmniej 10 miejscami pracy, przy utrzymaniu zatrudnienia na poziomie co najmniej 745 etatów.

Firma Pureko - polski producent polieterowych elastycznych pianek wykorzystywanych w budownictwie, prowadzący od ub. roku swą inwestycję w Myszkowie, rozpocznie tam kolejny projekt. Zakłada on m.in. wyłożenie ok. 13 mln zł oraz zwiększenie zatrudnienia o co najmniej pięć etatów.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA