PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowicka SSE w Ujeździe z pierwszym inwestorem

  • Autor: PAP
  • 07 lip 2014 08:29

Amerykańska firma Tru-flex zostanie pierwszym inwestorem na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Ujeździe (Opolskie). Pod kątem produkcji części motoryzacyjnych firma zainwestuje tam ok. 20 mln zł.

REKLAMA

Jak przekazał PAP kierownik opolskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Sławomir Janecki, to pierwsza inwestycja na terenie gliwickiej podstrefy KSSE w Ujeździe. "Cieszy też to, że w planach jest tam uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego. Mamy nadzieję, że ta inwestycja uruchomi lawinę" - wskazał Janecki.

Teren w Ujeździe leży w sąsiedztwie autostrady A4 Wrocław-Gliwice. Znajduje się między węzłami Olszowa i Nogowczyce. W pobliżu - poza strefą - w centrum logistyczne zainwestowała grupa FM Logistic.

Zaangażowanie firmy Tru-Flex nie jest jedyną w ostatnim czasie inwestycją amerykańskich firm sektora motoryzacyjnego w woj. opolskim. Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE) w Opolu firma Global Steering System Europe ma uruchomić kosztem ok. 27 mln zł produkcję elementów układu kierowniczego.

Również na terenie opolskiej podstrefy WSSE w Skarbimierzu firma Johnson Controls Polska zaplanowała doinwestowanie kwotą 16 mln zł istniejącego już zakładu - pod kątem produkcji foteli samochodowych. Od ub. roku w strefie w Skarbimierzu trwa też budowa fabryki filtrów przemysłowych amerykańskiej firmy Donaldson Company Inc.

Janecki przypomniał, że segment motoryzacyjny jest pierwszym, na którym skoncentrowały się działania m.in. opolskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Zabiegano właśnie m.in. o kapitał amerykański.

"Zrobiliśmy wspólnie z firmą PWC strategię, byliśmy też tam na wyjeździe, promując Opolszczyznę i szukając branży motoryzacyjnej. Jako Klub 150, czyli organizacja firm regionu, które wspieramy, spotkaliśmy się z ambasadorem. Opole otworzyło też szkołę amerykańską" - wymieniał kierownik Centrum Obsługi.

Janecki dodał, że dla branży motoryzacyjnej powstał specjalny katalog, który został rozesłany po całym świecie. Pokazuje on m.in. obecne już w regionie silne marki segmentu, a także inne atuty mające zachęcać do inwestowania. Wkrótce mają zostać wydane katalogi dotyczące kolejnych branż: spożywczej, chemicznej, materiałów budowlanych, meblarskiej i metalowo-maszynowej.

WSSE na Opolszczyźnie obejmuje tereny inwestycyjne w Kluczborku, Namysłowie, Nysie, Opolu, Praszce, Prudniku, Skarbimierzu, Grodkowie oraz Otmuchowie. Łącznie to ok. 490 ha objętych ulgami strefowymi.

KSSE z kolei zarządza w tym regionie gruntami w Kietrzu, Ujeździe, Gogolinie, Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu, Krapkowicach i Głuchołazach. Łącznie to ponad 460 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA