PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kielce kuszą parkiem technologicznym

 • Autor: propertynews.pl
 • 20 paź 2014 11:38

Kielce kuszą parkiem technologicznym

Szczególnie atrakcyjne warunki funkcjonowania biznesu w Kielcach tworzy Kielecki Park Technologiczny. Obecnie oferuje on ponad 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w obrębie inkubatora dla nowych firm oraz ponad 11 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjnej i laboratoryjnej w ramach Centrum Technologicznego - mówi Wojciech Lubawski, prezydent miasta.

REKLAMA

W bieżącym roku KPT odda do użytku dodatkowe 9 tys. mkw powierzchni produkcyjnej oraz 5 tys. mkw. w inkubatorze stworzonym specjalnie dla branży ICT.

- Park nawiązał już współpracę z ponad 90-cioma firmami lokalnymi, krajowymi i zagranicznymi. Na jego terenie świetnie rozwija się sektor IT - dzięki jego staraniom powstało stowarzyszenie FutureHub Klaster ICT stanowiące odpowiedź na potrzeby firm informatycznych - mówi Wojciech Lubawski.

W celu rozwijania skutecznej obsługi inwestora w Kielcach powołane zostało Centrum Obsługi Inwestora w strukturach Urzędu Miasta. - Świadczy ono opiekę przed- i proinwestycyjną, pomaga w poszukiwaniu nowej lokalizacji, wspiera w procesie rekrutacji bądź pomaga w promocji nowej firmy na rynku lokalnym. Dobrym przykładem takiego procesu jest współpraca z firmą UCMS, która w 2013 r. otworzyła w Kielcach swój oddział. Obecnie COI obsługuje nową firmę outsourcingową, która w przeciągu roku ma stworzyć 100 nowych miejsc pracy - informuje prezydent Kielc.

Lubawski podkreśla, że głównym elementem strategii kreowania marki miasta Kielce jest umocnienie jego pozycji jako prężnie rozwijającego się ośrodka wystawienniczo-targowego oraz regionalnego ośrodka kulturowego, administracyjnego i akademickiego. - Kielce są popularyzowane jako serce polskiego przemysłu budowlanego, atrakcyjna lokalizacja dla rozwijających się nowoczesnych sektorów, np. sektora nowoczesnych usług outsourcingowych, sektora usług dla zdrowia, ale i ugruntowany ośrodek dla biznesu metalurgicznego i maszynowego - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ck 2014-10-23 17:02:42
  Ale tych inwestycji tutaj nie ma. Zainteresowanie inwestorów jest znikome. Młodzi opuszczają miasto w poszukiwaniu pracy. Obecne działania są niewystarczające.
 • capitalarch 2014-10-20 22:25:59
  A moim zdaniem bardzo dobrze, ze kolejne miasto wojewodzkie stawia na rozwoj i wspolprace z miedzynarodowymi firmami. W przeciwienstwie do innych miast tu nadal baza pracownikow z lokalnych uczelni wyzszych jest duza a brak duzych SSC czy BPO uatrakcyjnia region inwestycyjnie z zwiazku z niskimi kosztami pracownikow i samego prowadzenia biznesu
 • ck 2014-10-20 16:52:36
  Te 100 miejsc pracy znaczy tyle co nic. Miasto przegrywa i będzie przegrywać z innymi ośrodkami. Z obecnymi władzami sytuacja rynku pracy nie poprawi się.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA