PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kielce – stolica regionu z bogatą ofertą terenów inwestycyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 wrz 2016 13:16

Kielce – stolica regionu z bogatą ofertą terenów inwestycyjnych Kielecki Park Technologiczny

Przyrodnicze walory regionu świętokrzyskiego sprawiają, iż jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, geologów a także amatorów sportów zimowych. Te same atuty sprawiły, iż od lat ważną rolę odgrywa tu budownictwo i produkcja materiałów budowlanych, a firmy deweloperskie stanowią ważny segment rynku.

REKLAMA

Kielce są administracyjnym centrum regionu świętokrzyskiego. Jako największe miasto w województwie stanowią siedzibę najważniejszych firm i instytucji. Pomimo dominującej roli, miasto otwarte jest na współpracę z sąsiednimi gminami. Przykładem dobrej partnerskiej inicjatywy jest wspólna dla 15 gmin Baza Danych Ofert Inwestycyjnych.

Baza Ofert Inwestycyjnych

Baza Danych Ofert Inwestycyjnych (www.mapa.invest.kielce.pl) stanowi część Kieleckiego Portalu Gospodarczego (www.invest.kielce.pl). Narzędzie to zostało stworzone w oparciu o elektroniczne mapy i informacje przekazywane od właścicieli terenów. Pozwala ono gromadzić i udostępniać szereg informacji o nieruchomościach. Bazą administruje Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Kielce, ale prezentowane oferty pochodzą z 15 gmin, w tym z Chęcin, Chmielnika, Daleszyc, Morawicy, Miedzianej Góry czy Zagnańska.

Baza Ofert powstała jako instrument promocji, ale także jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na łatwo dostępną, skoncentrowaną informację o działkach inwestycyjnych. Każda oferta zawiera zdjęcia lotnicze i naziemne, a także szereg parametrów technicznych i warstwy pokazujące zakres ochrony środowiska. Wszystkie te dane można wygenerować w postaci formatki PDF lub przekazać zainteresowanej osobie link do oferty. Ważną funkcjonalnością Bazy jest szybki dostęp do Geoportalu Kielce, co pozwala bardziej szczegółowo zweryfikować plany zagospodarowania przestrzennego oraz inne ważne dla inwestora informacje. Baza jest podzielona na kilka kategorii. Oprócz terenów inwestycyjnych można zapoznać się z dostępnymi w Kielcach powierzchniami biurowymi, halami produkcyjnymi i ofertami współpracy.

– Prowadzimy tę bazę od 2012 roku i możemy śmiało powiedzieć, że jest ona niezastąpiona w codziennej pracy. Wielu potencjalnych inwestorów zgłasza się do nas właśnie dzięki bazie, prosząc o bardziej szczegółowe informacje – przyznaje Karolina Kamińska-Maślarz, kierownik Centrum Obsługi Inwestora w Kielcach.

Tereny i hale produkcyjne

Do najciekawszych terenów inwestycyjnych w Bazie Ofert można zaliczyć działkę o pow. 45 ha przy ul. Ściegiennego, na południu Kielc. Jej atutem jest położenie w granicach miasta, na obszarze zdominowanym przez działalność różnych firm. Zarówno pod względem powierzchni, dostępności komunikacyjnej, jak i istniejącej infrastruktury technicznej, jest to jedno z najlepiej przygotowanych miejsc pod inwestycje. Wcześniej zlokalizowane były na tym terenie zakłady przetwórstwa żywności, a następnie browar produkujący lokalne piwo. Obecnie cały teren jest na sprzedaż.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA