PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kielce uzbrajają kolejne tereny inwestycyjne

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2017 16:00

Kielce uzbrajają kolejne tereny inwestycyjne fot. Kielecki Park Technologiczny

Ponad 4 mln zł unijnego wsparcia otrzyma Kielecki Park Technologiczny na uzbrojenie kolejnych terenów pod inwestycje. Umowa o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego została właśnie podpisana.

REKLAMA

Umowa przyczyni się do rozwoju gospodarczego Kielc - chodzi bowiem o ponad 7,5 hektara terenów stanowiących strefę B i C. Całkowita wartość projektu wyniesie 17 mln zł. Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT, zainteresowanie tymi terenami jest bardzo duże.

- Wpłynęło do nas kilka listów intencyjnych ze strony inwestorów krajowych i zagranicznych. Są to firmy działające w branży maszynowej, spożywczej, czy chemicznej. Wraz z zakończeniem uzbrojenia nieruchomości, wystawimy je na sprzedaż – mówi dyrektor i dodaje, że to niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju KPT. - Dostrzegamy duże potrzeby ze strony firm działających na naszym terenie, które są w fazie ekspansji, wychodzą z inkubatorów i samodzielnie podejmują decyzję dotyczącą budowy własnych zakładów produkcyjnych. Myślę, że w perspektywie najbliższych dwóch lat powstanie u nas co najmniej 20 takich zakładów, które stworzą łącznie ponad 1 tys. miejsc pracy – kontynuuje Szymon Mazurkiewicz.

Podczas uroczystego podpisania umowy o dofinansowanie z RPO projektu uzbrojenia, które odbyło się w środę, 15 listopada w KPT, marszałek Adam Jarubas podkreślił, że Park dziś jest liderem w mieście jeśli chodzi o inwestycje.

- Cieszy mnie rozwój KPT w obszarze  tworzenia nowych terenów inwestycyjnych. Mam świadomość, że - zwłaszcza, w stosunku do innych regionów – w naszym województwie takich terenów wciąż jest za mało. Stolica regionu, to miejsce, gdzie w pierwszej kolejności inwestorzy chcieliby lokować swój biznes. Tym bardziej należy pochwalić działania KPT, zmierzające do uruchamiania nowych terenów – powiedział marszałek.

W związku z przebudową ulicy Olszewskiego i dostępem do kolejnych terenów inwestycyjnych Park przymierza się do również do budowy inkubatora California.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA