PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kielecki Park Technologiczny chce przyciągnąć kolejnych inwestorów

  • Autor: PAP
  • 17 lut 2015 16:33

Zwolnienia z czynszu i opiekę biznesową chce zapewnić firmom, które mają siedzibę zagranicą, a planują rozpocząć działalność w Polsce, Kielecki Park Technologiczny. Instytucja liczy na współpracę z innowacyjnymi przedsiębiorstwami.

REKLAMA

Program parku nazwano "Soft landing" (ang. miękkie lądowanie).

"Oferta jest skierowana do firm, które nie maja jeszcze w Polsce tzw. +pierwszego miejsca+. Jest ono niezbędne do tego, by rozpocząć działalność operacyjną. Przygotowaliśmy specjalny pakiet, który obejmuje zupełnie nieodpłatnie dostęp do nieruchomości przez określony czas - pod warunkiem, że są w danym momencie wolne miejsca w parku, oraz kompleksową opiekę: dostęp do usług biznesowych, prawnych, księgowych i innych, niezbędnych, do uruchomienia takiej działalności" - powiedział we wtorek PAP dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT), Szymon Mazurkiewicz. Gotowa oferta została wysłana do firm zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Parków Naukowych (IASP) i do wszystkich polskich ambasad.

"Mamy pozytywne odpowiedzi z kilkunastu instytucji, agend rządowych, które tam działają i będą w naszym imieniu tę ofertę szeroko propagować na danym terenie" - dodał Mazurkiewicz.

Dyrektor podkreślił, iż KPT zależy na współpracy z przedsiębiorstwami prowadzącymi innowacyjną działalność, stosującymi zaawansowane technologie, nowe rozwiązania organizacyjne, czy marketingowe - tak, aby rozpoczynając działalność na terenie parku, wpisywały się w cele funkcjonowania instytucji.

"Liczymy także na kooperację z firmami, które są już zainstalowane na naszym terenie. Bo one też potrzebują rozwoju, dodatkowego kapitału, który pozwoli im się dynamicznie, jeszcze bardziej rozwijać" - zaznaczył Mazurkiewicz.

Program KPT oferuje firmom m.in. bezpłatne trzymiesięczne użytkowanie umeblowanych pomieszczeń biurowych, pomoc w utworzeniu działalności gospodarczej w formach przewidzianych przez ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, w tym doradztwo w zakresie podatków, zagadnień prawnych i finansowych oraz konsultacje specjalistów i doradców rynku dotyczące marketingu i sprzedaży. Proponuje też dostęp do kapitału i potencjalnych źródeł finansowania, pomoc w zakresie ochrony własności intelektualnej, prawa importu i eksportu oraz udział w wydarzeniach, organizowanych przez park. W ocenie odpowiedzialnego m.in. za inwestycje wiceprezydenta Kielc Tadeusza Sayora, KPT jest liderem w regionie w zakresie przyciągania inwestorów z branży IT, a nowa inicjatywa jest ważna w kontekście potrzeby podejmowania działań, które zatrzymają w Kielcach młodych ludzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA