PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kielecki Park Technologiczny chce włączyć 6 ha do specjalnej strefy

  • Autor: PAP
  • 31 sty 2013 09:07

Kielecki Park Technologiczny chce włączyć kolejne 6 hektarów gruntów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Mamy duże zainteresowanie ze strony zagranicznych inwestorów - wyjaśnił PAP dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

REKLAMA

Jak powiedział w środę PAP Mazurkiewicz, Kielecki Park Technologiczny, choć ma już osiem hektarów terenów w ramach strefy, potrzebuje kolejnych, by przyciągnąć następnych inwestorów.

"Powoli zaczyna brakować miejsca. Zainwestowali tu już Polacy, Francuzi i Włosi. W tej chwili prowadzimy trzy duże, zagraniczne projekty inwestycyjne, które uzależniają swoje działanie w Kielcach od możliwości działania w specjalnej strefie ekonomicznej" - wyjaśnił Mazurkiewicz.

Działki są własnością gminy Kielce. KPT, jako zależna jednostka od miasta, otrzymał te nieruchomości w trwały zarząd. Jak powiedział Mazurkiewicz, "to są dwie działki przy ulicy Olszewskiego o powierzchni jednego hektara oraz pięć hektarów na osiedlu Pakosz".

Aby działki zostały włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" potrzebna jest zgoda rady miejskiej w Kielcach. Decyzję w tej sprawie ma podjąć podczas sesji zaplanowanej na 7 lutego. Jeśli radni wyrażą zgodę, kolejny wniosek zostanie przekazany do Ministerstwa Gospodarki. "Liczę na to, że szef resortu będzie rekomendował go dalej Radzie Ministrów" - powiedział Mazurkiewicz.

Plan rozszerzenia strefy ekonomicznej wiąże się z planem pozyskania środków z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej" na uzbrojenie i zagospodarowanie działek. "Liczymy na 50 mln zł, które pozwolą nam m.in. na budowę infrastruktury oraz hal" - powiedział Mazurkiewicz. Dodał: "Równolegle staramy się o dodatkowe środki w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej i tu liczymy na 50 mln złotych, które pozwolą nam na przebudowę infrastruktury, budowę hal oraz uzbrojenie tych terenów w niezbędne media. Mamy wstępną zapowiedź Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, że otrzymamy dofinansowanie. Chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych".

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" dysponuje terenami o powierzchni prawie 613 ha głównie na terenie woj. świętokrzyskiego, w tym niemal 17 ha w samych Kielacach. W jej skład wchodzą także obszary inwestycyjne w województwach: mazowieckim, łódzkim, lubelskim i opolskim. SSE "Starachowice" powstała decyzją rządu we wrześniu 1997 roku. Zgodnie z obecnymi założeniami ma działać do końca 2020 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA