PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kieleckie Centrum Technologiczne przedstawiło ofertę dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 11 kwi 2012 15:11

Centrum Technologiczne z halą produkcyjną, laboratorium i uzbrojonymi terenami inwestycyjnymi powstało w Kieleckim Parku Technologicznym. Inwestorzy zainteresowani działalnością na tym terenie mogą już zgłaszać swoje oferty.

REKLAMA

Jak poinformował na konferencji prasowej w środę dyrektor Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz, jest już budynek produkcyjno-laboratoryjny Centrum, w którym może znaleźć siedzibę osiem firm i wielofunkcyjna hala produkcyjna o powierzchni 8 tys. m kw. Trzecim elementem przedsięwzięcia są uzbrojone tereny inwestycyjne o pow. 7 ha. Są to działki, które miasto wkrótce wystawi na sprzedaż z przeznaczeniem na rozpoczęcie tam działalności usługowo-produkcyjnej.

Centrum Technologiczne zostanie otwarte 24 maja, ale już w środę rozpoczęto procedurę "zasiedlania" pomieszczeń. Zgodnie z uchwałą rady miasta wybór najemców będzie się odbywał na zasadzie przetargu. Aby osiągnąć większe korzyści społeczno-gospodarcze, w postępowaniu oceniana będzie nie tylko wielkość proponowanej stawki czynszu, ale także planowany przez kandydującą firmę poziom zatrudnienia, wielkość nakładów i innowacyjność przedsięwzięcia.

Mazurkiewicz zaznaczył, że przewidziano przyznanie preferencyjnych stawek najmu dla podmiotów działających na rynku polskim nie dłużej niż pięć lat. Przykładowo średniej wielkości przedsiębiorstwo w pierwszym roku funkcjonowania zapłaci 50 proc. stawki zaproponowanej w postępowaniu przetargowym, w drugim 70 proc., a dopiero w trzecim roku - 100 proc.

"Myślę, że te korzyści finansowe zostaną wzięte pod uwagę, i kapitał zewnętrzny zainteresuje się ofertą Kielc" - oznajmił Mazurkiewicz. Dodatkowe korzyści wynikają z tego - podkreślił dyrektor - że teren Kieleckiego Parku Technologicznego dwa lata temu wszedł w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", co znaczy, że firmy, które tu rozpoczną działalność, będą mogły skorzystać z przywilejów podatkowych.

Według prezesa SSE "Starachowice" Cezarego Tkaczyka, tereny w Kielcach są dobrze i bardzo dobrze przygotowane. Zadeklarował on wsparcie dla władz miasta w pozyskiwaniu kolejnych obszarów pod potrzeby nie tylko nowych, ale też już działających inwestorów. "Z doświadczeń Strefy wynika, że nie tylko należy zabiegać o nowych, ale także dbać o tych inwestorów, którzy już na naszym terenie są" - dodał Tkaczyk.

Budowa infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego kosztowała 85 mln zł, a 91 proc. tej kwoty pochodziło z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W listopadzie uruchomiono pierwszy element Parku, czyli Inkubator Przedsiębiorczości, ukierunkowany na wspieranie przedsiębiorczości akademickiej. Swoje miejsce znalazło tam już ponad 40 firm założonych przez osoby wywodzące się z Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA