PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejna inwestycja w Warmińsko-Mazurskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2014 10:06

Firma Telmex z Pisza, produkująca drewniane meble, otrzymała zezwolenie od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do 2017 roku firma rozbuduje zakład i zatrudni kolejnych 70 osób.

REKLAMA

O wydaniu Telmeksowi zezwolenia poinformował PAP Marcin Kuchciński z Warmińsko-Mazurskiej SSE. - Inwestycja Telmexu będzie polegała na budowie nowych obiektów produkcyjno - magazynowych, zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz zakupie i wdrożeniu systemu komputerowego do zarządzania produkcją - poinformował Kuchciński.

Dodał, że w umowie ze Strefą Telmex zadeklarował, że do końca 2017 roku poniesie nakłady inwestycyjne na poziomie minimum 14,4 mln zł i stworzy co najmniej 70 nowych miejsc pracy oraz utrzyma obecne zatrudnienie na poziomie 325 pracowników. Jest to o tyle istotne, że w powiecie piskim od lat utrzymuje się wysoki poziom bezrobocia. Jak podał PAP wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Wiesław Drożdżyński, na koniec maja w powiecie piskim zarejestrowanych było 5,3 tys. osób, a stopa bezrobocia na koniec kwietnia wynosiła 30,8 proc. (większa stopa, przekraczająca 31 proc. była w powiecie braniewskim - PAP).

Telmex to firma, która swoją główną siedzibę ma w Białymstoku. Jak podaje firma na swojej stronie internetowej, przedmiotem jej działalności jest transport międzynarodowy i spedycja, produkcja surowców energetycznych (pelet) oraz produkcja tartaczna i produkcja mebli. Oddział Telmexu w Piszu specjalizuje się w produkcji mebli drewnianych, a w szczególności łazienkowych. Ich znaczącym odbiorcą jest m.in. koncern Ikea.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA