PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejne projekty biurowe architektów Studia Ozone z Wrocławia coraz bliżej realizacji

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Ozone
  • 24 lut 2015 07:27

Kolejne projekty biurowe architektów Studia Ozone z Wrocławia coraz bliżej realizacji

Jeździecka Office Building i Traktatowa Business Center - to dwie inwestycje projektu Studia Architektonicznego OZONE, których realizacja jest planowana w najbliższym czasie we Wrocławiu. Obydwa projekty uzyskały pozwolenie na budowę. Obecnie architekci ze Studia Architektonicznego OZONE opracowują dokumentację zamienną, której efektem będzie umożliwienie realizacji obydwu inwestycji.

REKLAMA

Projekt Jeździecka zaplanowany jest w południowej części Wrocławia przy głównej arterii komunikacyjnej łączącej centrum z węzłem autostradowym. Program funkcjonalny obiektu zakłada funkcję biurową jako podstawową zaprojektowaną na 6 kondygnacjach naziemnych z foyer i lobby na parterze, funkcję usługową na parterze, niezależną komunikacyjnie oraz zespół pomieszczeń technicznych i dwukondygnacyjny parking podziemny. Jeździecka to prawie 3 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej o wysokim standardzie.

Inwestycja Traktatowa zlokalizowana będzie w zachodniej części miasta. Kilkukondygnacyjny budynek będzie oferował komfortową powierzchnię biurową, zapewniając maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej dzięki ograniczeniu powierzchni komunikacji.

Architekci OZONE mają w swym dorobku interesujące i doceniane projekty nie tylko obiektów biurowych, ale także realizacje obiektów handlowych, przemysłowych czy też mieszkaniowych, przedsięwzięć niejednokrotnie prowadzonych na obiektach zabytkowych.

Tak architekci Studia OZONE postrzegają siebie i swoją rolę w kształtowaniu przestrzeni publicznej:

Jesteśmy ludźmi twórczymi i kreatywnymi. W swej działalności staramy się promować architekturę nowoczesną, wyrafinowaną i elegancką, a zarazem bardzo prostą i ciekawą. Staramy się, aby nasze budynki i wnętrza były bogate materiałowo, fascynują nas materiały szlachetne i tradycyjne. Wierzymy, że całe piękno budynku skupia się w jego detalach, stąd też niejednokrotnie prowadzimy inwestycje od początku do końca, z wykonawstwem włącznie, tak, aby osiągnąć precyzję i wysoką dokładność wykończenia.

Świadomi etyki zawodu architekta staramy się popularyzować wśród potencjalnych uczestników procesu inwestycyjnego zrozumienie dwóch faktów. Po pierwsze, jak wykazuje praktyka, właściwy udział architekta jest tu niezbędny dla pełnego sukcesu i trudno jest przecenić wagę dobrze, fachowo i wnikliwie przygotowanej dokumentacji projektowej dla ostatecznego skutku całego przedsięwzięcia. Po drugie, jakkolwiek obiekt budowlany należy do właściciela, w jakimś sensie pozostaje on dobrem publicznym, kształtując nasze otoczenie, krajobraz i kulturę.

Studio Architektoniczne OZONE zostało założone w 1997 roku we Wrocławiu przez architektów Gianmaria Bernardi BA Hons DIP Arch oraz mgr. inż arch Grzegorza Czaus. Główną myślą przewodnią dla stworzenia nowego studia architektonicznego była potrzeba zaoferowania klientom na rynku nieruchomości innowacyjnych, profesjonalnych i kompleksowych usług architektonicznych, ze świeżym spojrzeniem na zagadnienie projektowania i designu. W związku z dynamicznym rozwojem i ekspansją studia, w 2008 roku powstała warszawska filia pod nazwą Ozone Warszawa Sp. z o.o.

Nazwa firmy jest nieprzypadkowa i odzwierciedla myśli przewodnie dla funkcjonowania firmy: OZON (z ang. OZONE) jest jak oddech i powietrze; oznacza nową jakość, wyłaniającą się z rzeczy bliskich i oczywistych; oznacza wolność, przestrzeń i prostotę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA