PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejne wnioski o upadłość Polimeksu-Mostostalu

  • wnp.pl
  • 27 paź 2014 08:54

Dwóch wierzycieli złożyło do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy wnioski o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Polimeksu-Mostostalu.

REKLAMA

Pierwszy wniosek złożył Jacek Ochnio, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Jacek Ochnio Kształtowanie Terenów Zielonych Ogrody w Lublinie. Dodatkowo wnioskuje on o zabezpieczenie majątku Polimeksu poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.
Natomiast drugi wniosek złożyło Laboratorium Inżynierii Lądowej Labotest z Katowic. Ponadto wnioskuje ono też o zabezpieczenie majątku dłużnika w postaci ustanowienia zarządu przymusowego.

Polimex podał, że zamierza podjąć działania prawne zmierzające w szczególności do umorzenia postępowań o ogłoszenie upadłości.

Dotychczas złożono blisko 40 wniosków o ogłoszenie upadłości Polimeksu-Mostostalu. Większość została umorzona przez sądy lub wierzyciele sami decydowali się na ich wycofanie.

Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu, w niedawnej rozmowie z portalem wnp.pl podkreślił, że wpływ środków do spółki z emisji obligacji pomoże uregulować zobowiązania.

- To też powinno zatrzymać proces składania wniosków o upadłość Polimeksu. Sukcesywnie są wycofywane wnioski od naszych dużych partnerów jak Lafarge czy Bilfinger - wskazał Stańczuk.

- Do końca roku powinniśmy się z tym uporać. Oczywiście nie wykluczam, że będą pojawiać się nowe wnioski, ale głównie dotyczące roszczeń spornych - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA