PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejni inwestorzy interesują się Gdańskiem - przeczytaj wywiad z prezydentem miasta

 • Autor: Propertynews.pl
 • 07 maj 2013 14:55

Kolejni inwestorzy interesują się Gdańskiem - przeczytaj wywiad z prezydentem miasta

Inwestorzy z branż produkcyjnej, logistycznej, BPO/SSC i finansów - ta grupa przedsiębiorców chętnie lokuje swój kapitał w Gdańsku i regionie. W najbliższym czasie w tej lokalizacji mogą pojawić się kolejne nowe firmy z tych sektorów. - Od kilku lat są to kluczowe segmenty rozwoju naszego regionu, a miasto wspiera ich działania - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

REKLAMA

Jakie działania podejmują władze Gdańska, by jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność inwestycyjną miasta?
Nieustannie realizujemy szereg inwestycji, które podnoszą jakość życia w mieście i tworzą bardziej przyjazne środowisko dla biznesu. Byliśmy na targach nieruchomości w Cannes z ofertą Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. Zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą powstania Narodowego Centrum Sportów Motorowych, które planujemy wybudować w Gdańsku. Włączamy się również w rozwój kadr dla sektora BPO/SSC poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla młodzieży szkół średnich i studentów.

Aktywnie uczestniczymy też w przygotowaniach wydarzeń gospodarczych, które sprzyjają szerzeniu wiedzy w branży nowych technologii, która jest jedną z kluczowych branż dla naszego regionu. W maju odbędzie się największa konferencje dla tej branży InfoShare. W minionym roku współorganizowaliśmy konferencję Future3, która na jesieni będzie mieć już drugą edycję, bo okazała się, zdaniem zainteresowanych, niezwykle potrzebna.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

 • Karolina 2013-05-10 14:07:46
  Spółki globalne wybierają także na swoje siedziby lokalizacje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska w Gdańsku. Powstaje tam nowa dzielnica biznesowa miasta pod roboczą nazwą AirportCity Gdańsk.
 • geo 2013-05-08 13:30:46
  Multi Development wybrał jeden z najcięższych obszarów do inwestycji. Po pierwsze jest to obszar objęty ochroną konserwatora zabytków, po drugie musi współdecydować o inwestycji z PKP i z magistratem. W każdym innym miejscu poza obszarem Głównego i Starego Miasta nie ma najmniejszych problemów z realizacją projektów.
 • Anna 2013-05-08 13:05:55
  Od jakiegoś czasu śledzę losy Multidevelopment w Gdańsku i mam wrażenie, że mają niesamowite trudności z tym miastem. Wydaje mi się , że Multi procedur nie pokona i galerii w Gdańsku nie wybuduje. Bardzo źle to wróży innym inwestorom.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA