PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejni inwestorzy interesują się Gdańskiem - przeczytaj wywiad z prezydentem miasta

 • Autor: Propertynews.pl
 • 07 maj 2013 14:55

Kolejni inwestorzy interesują się Gdańskiem - przeczytaj wywiad z prezydentem miasta

Inwestorzy z branż produkcyjnej, logistycznej, BPO/SSC i finansów - ta grupa przedsiębiorców chętnie lokuje swój kapitał w Gdańsku i regionie. W najbliższym czasie w tej lokalizacji mogą pojawić się kolejne nowe firmy z tych sektorów. - Od kilku lat są to kluczowe segmenty rozwoju naszego regionu, a miasto wspiera ich działania - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

REKLAMA

Jakie działania podejmują władze Gdańska, by jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność inwestycyjną miasta?
Nieustannie realizujemy szereg inwestycji, które podnoszą jakość życia w mieście i tworzą bardziej przyjazne środowisko dla biznesu. Byliśmy na targach nieruchomości w Cannes z ofertą Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. Zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą powstania Narodowego Centrum Sportów Motorowych, które planujemy wybudować w Gdańsku. Włączamy się również w rozwój kadr dla sektora BPO/SSC poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla młodzieży szkół średnich i studentów.

Aktywnie uczestniczymy też w przygotowaniach wydarzeń gospodarczych, które sprzyjają szerzeniu wiedzy w branży nowych technologii, która jest jedną z kluczowych branż dla naszego regionu. W maju odbędzie się największa konferencje dla tej branży InfoShare. W minionym roku współorganizowaliśmy konferencję Future3, która na jesieni będzie mieć już drugą edycję, bo okazała się, zdaniem zainteresowanych, niezwykle potrzebna.

Planujemy też zorganizowanie konferencji Venture Days, gdzie będzie możliwość spotkania się z inwestorami z branży nowych technologii. W ostatnim czasie udało się nam zaprosić ekspertów z Doliny Krzemowej, którzy przeprowadzili szereg warsztatów cieszących się dużym zainteresowaniem.

Jakie działania podjęte w ostatnich latach okazały się najskuteczniejsze?
W ostatnich latach udało się nam wypromować skutecznie ważne obszary inwestycyjne przeznaczone pod projekty produkcyjne. W ten sposób został już w znacznym stopniu zagospodarowany 50-hektarowy teren Parku Przemysłowo-Technologicznego Maszynowa. Inwestycje tam rozpoczęte utworzą blisko tysiąc nowych miejsc pracy.

Kolejnym terenem inwestycyjnym, na jakim rozpoczęły się prace budowlane, jest Pomorskie Centrum Logistyczne o powierzchni 200 ha, położone w sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

Miasto uczestniczyło również w minionym roku w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych razem z wybranymi firmami z branży nowych technologii. Misja gospodarcza była okazją do zapoznania się z funkcjonującymi w USA formami wspierania przedsiębiorczości, w szczególności młodych firm. Było to o tyle ważne, że od roku działa w Gdańsku Inkubator Przedsiębiorczości Starter, którego misją jest wspieraniem młodych firm z branży nowych technologii.

 • 1
 • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • Karolina 2013-05-10 14:07:46
  Spółki globalne wybierają także na swoje siedziby lokalizacje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska w Gdańsku. Powstaje tam nowa dzielnica biznesowa miasta pod roboczą nazwą AirportCity Gdańsk.
 • geo 2013-05-08 13:30:46
  Multi Development wybrał jeden z najcięższych obszarów do inwestycji. Po pierwsze jest to obszar objęty ochroną konserwatora zabytków, po drugie musi współdecydować o inwestycji z PKP i z magistratem. W każdym innym miejscu poza obszarem Głównego i Starego Miasta nie ma najmniejszych problemów z realizacją projektów.
 • Anna 2013-05-08 13:05:55
  Od jakiegoś czasu śledzę losy Multidevelopment w Gdańsku i mam wrażenie, że mają niesamowite trudności z tym miastem. Wydaje mi się , że Multi procedur nie pokona i galerii w Gdańsku nie wybuduje. Bardzo źle to wróży innym inwestorom.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA