PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejni inwestorzy rozpoczną działalność w koszalińskiej części SSSE

  • Autor: PAP
  • 27 gru 2012 20:21

Producent cystern do przewozu mleka i zajmujący się transportem drogowym na terenie Europy spedytor to kolejni inwestorzy, którzy rozpoczną działalności w koszalińskiej części Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE).

REKLAMA

Jak poinformował w czwartek zastępca rzecznika Urzędu Miejskiego w Koszalinie (Zachodniopomorskie) Grzegorz Śliżewski, nowe firmy w strefie to: Romex Sp. z o.o. i Bałtyk-Trans-Spedition Paweł Sominka.

Romex jest producentem cystern do przewozu mleka oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych do sprawdzania jego jakości. W strefie zamierza otworzyć nowy zakład produkcyjny na działce o powierzchni 1,2 ha.

Natomiast Bałtyk-Trans-Spedition Paweł Sominka to firma logistyczna, która zajmuje się transportem drogowym. Spedytor chce uruchomić w strefie centrum logistyczne.

Przedwstępne umowy ws. zakupu gruntów w koszalińskiej części SSSE firmy te podpisały w listopadzie i grudniu br. Zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie zostaną wręczone im w piątek.

Koszalińska część SSSE zaczęła funkcjonować na 22 hektarach w zachodniej części miasta 22 października 2003 r. Od tego czasu jej powierzchnia była trzykrotnie powiększana i obecnie zajmuje 114 ha. Połowa tych terenów została już zagospodarowana.

W strefie działa 11 firm. Po uzyskaniu pozwoleń przez dwa nowe podmioty liczba inwestorów wzrośnie do 13.

Dotychczas w koszalińskiej strefie powstało ok 1 350 miejsc pracy. Działające tu firmy zainwestowały 213 mln zł.

Jak poinformował Śliżewski miasto prowadzi rozmowy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami z branży meblowej, spożywczej, spedycyjnej i metalowej.

Na uzbrojenie nowych terenów strefy miasto wyda do 2014 r. prawie 80 mln zł. Przedsięwzięcie zostało wsparte 36,8 mln zł z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA