PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejni inwestorzy w ŁSSE

  • Autor: PAP
  • 15 cze 2015 17:45

Dwie firmy otrzymają kolejne zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wirthwein Polska za 16 mln zł zamierza rozbudować swój zakład w Łodzi, a Ambro Logistics chce wybudować nowy magazyn w swojej siedzibie w Przykonie (Wielkopolska).

REKLAMA

Z informacji na stronie internetowej Łódzkiej SSE wynika, że po zakończonych rokowaniach uznano, że spółki mogą uzyskać zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefach w Łodzi i w Przykonie.

Dla firmy Wirthwein Polska będzie to trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE. Nowa inwestycja polegać będzie na rozbudowie zakładu przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Firma zamierza - po uzyskania zezwolenia - zainwestować co najmniej 16 mln zł do końca 2018 r. oraz zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 48 osób; obecnie zatrudnia ponad 250 osób.

Według informacji ŁSSE spółka zobowiązała się też utrzymać na terenie Strefy zatrudnienie na poziomie co najmniej 300 pracowników do końca 2022 r.

Wirthwein Polska wchodzi w skład Wirthwein AG, niemieckiej firmy o zasięgu globalnym. Spółki tej Grupy specjalizują się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD, elektrotechnicznej, motoryzacyjnej oraz kolejnictwa. Grupa zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Firma logistyczno-spedycyjna Ambro Logistics otrzyma drugie już zezwolenie na działalność w podstrefie w Przykonie. Firma chce zwiększyć zdolności usługowe poprzez wybudowanie budynku magazynowego o pow. ok. 4,5 tys. mkw. wraz z infrastrukturą techniczną. Spółka, której głównymi klientami są firmy z branży meblarskiej, budowlanej oraz producenci pianki poliuretanowej i butelek, zamierza zainwestować do września 2016 r. 4,5 mln zł, zatrudnić kolejnych pięć osób i utrzymać zatrudnienie na poziomie 22 osób przez trzy lata.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 18 lat istnienia Strefa wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje warte prawie 12,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w Łódzkiej SSE to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA