PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejni inwestorzy wejdą do mieleckiej SSE

  • Autor: PAP
  • 08 lip 2015 07:39

15 zezwoleń zostało wydanych w pierwszym półroczu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu; powstanie 425 miejsc pracy. "Nie sądziłem, że wydamy aż tyle zezwoleń, to dobry prognostyk na pozostałe miesiące" - powiedział PAP dyr. mieleckiego oddziału ARP Krzysztof Ślęzak.

REKLAMA

Mielecka strefa jest jedną z dwóch w kraju, zarządzaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy zamierzają zainwestować ponad 227 mln zł.

Ślęzak zaznaczył, że tegoroczne zezwolenia skoncentrowały się na obszarze dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego.

Najliczniejsza liczba inwestycji będzie rozwijana w Mielcu. Nowymi inwestorami w mieleckiej strefie są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych oraz Basco 2 - firma zamierza w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej. Natomiast reinwestycje zadeklarowały firmy: Melex, Spiroflex i Zakłady Farmaceutyczne "Colfarm" oraz Samdex.

Prawie 90 mln zł planują zainwestować firmy na terenach podstrefy Trzebownisko, w okolicach portu lotniczego w Jasionce. Wśród nowych inwestorów są m.in. spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe i CNC Innovations - firmy zajmują się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Natomiast w woj. lubelskim trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Lublin. Są to: producent opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego firma Elpes; producent wyposażenia handlowego Modern Expo oraz Pol-skone, która zajmuje się produkcją okien i drzwi.

Ślęzak podkreślił, że udało się również zdobyć pierwszego inwestora dla podstrefy w Dębicy. Na obszarze włączonym do mieleckiej SSE w ub. r., nowy zakład wybuduje firma Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych, która planuje rozpocząć tam produkcję wodorozcieńczalnych farb, lakierów i impregnatów.

Dyrektor mieleckiego oddziału ARP zaznaczył w rozmowie z PAP, że założenia były takie, że w całym roku w strefie wydanych będzie ok. 15 zezwoleń. "Sądziłem, że po tak udanym roku minionym, w którym wydaliśmy ponad 40 zezwoleń, obecny będzie słabszy. Miło się jednak rozczarowałem, a przecież to nie koniec roku. Pracujemy nad kilkoma nowymi zezwoleniami" - dodał Ślęzak.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA