PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejni inwestorzy zainteresowani terenami w PPPT

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2012 10:06

Wartość inwestycji zrealizowanych w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym wyniosła dotychczas ponad 46 mln zł i przekroczyła nakłady w wysokości blisko 45 mln zł poniesione w latach 2005-06 na przygotowanie infrastruktury tego terenu.

REKLAMA

Działająca od 2004 r. spółka PPPT, w której udziały posiadają miasto Płock i PKN Orlen, zarządza obszarem inwestycyjnym o powierzchni około 200 ha. Zysk PPPT za 2011 r. wyniósł 457 tys. zł. Co roku spółka odprowadza około 1 mln zł podatku od nieruchomości do budżetu miasta.

Jak poinformował czwartek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, obecnie w PPPT działalność prowadzi 11 podmiotów, 3 kolejnych inwestorów przygotowuje się do otwarcia swych zakładów, a 5 dalszych inwestycji jest w fazie przygotowań i projektów.

"Dotychczasowe osiągnięcia dają pewność, że przed nami kolejne lata jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju Parku" - powiedział Nowakowski na konferencji prasowej, podsumowującej działalność PPPT. Zaznaczył, że w firmach działających na terenie PPPT pracuje obecnie 280 osób, a do końca tego roku zatrudnienie znajdzie tam kolejnych 120 osób.

Prezes PPPT Iwona Lewandowska przyznała, że inwestorzy, którzy już rozpoczęli tam działalność przyciągają kolejne podmioty, zainteresowane realizacją własnych projektów.

"Teren, na którym prowadzone są inwestycje, to około jednej trzeciej obszaru Parku. Ta właśnie część wygenerowała w inwestycjach prywatnych zwrot środków wydanych w infrastrukturę. Warto podkreślić, że ostatnie lata to przecież okres kryzysu, a jednak było możliwe, żeby nasi inwestorzy realizowali swe przedsięwzięcia i uruchamiali zakłady produkcyjne" - powiedziała szefowa PPPT. Dodała, że aktualna oferta PPPT to około 50 ha terenów przygotowanych dla kolejnych potencjalnych inwestorów.

Lewandowska przypomniała, że trwa realizacja kluczowego dla PPPT projektu - zaplanowanej do końca 2013 r. budowy Centrum Usług Korporacyjnych, Data Center i Laboratorium Centralnego. Według niej, w ramach procedury przetargowej na tę inwestycję w połowie lipca powinny być znane ostateczne oferty, dotyczące wykonania poszczególnych obiektów.

Wartość całego projektu, w ramach którego powstaną obiekty tworzące infrastrukturę dla inwestorów z sektora usług nieprodukcyjnych, takich jak wsparcie procesów finansowych, czy IT, a także z branży badawczo-rozwojowej i laboratoryjnej, to 196,8 mln zł, z czego 61,6 mln zł to dofinansowanie unijne.

"To bardzo istotny projekt rozwojowy Parku. W procedurze przetargowej złożone zostały już oferty wstępne. Trwa ich ocena formalna i merytoryczna. Następny jest etap negocjacji, a potem wybór ostatecznych ofert" - wyjaśniła prezes PPPT.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA