PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejowe nieruchomości znalazły nabywców

  • wnp.pl
  • 29 mar 2013 08:51

PKP SA podpisały akty notarialne w sprawie zbycia trzech nieruchomości i obiektów kolejowych.

REKLAMA

Pierwsza dotyczy wieży ciśnień w Poznaniu przy ul. Klenowskiej. Zaoferowana została ona do sprzedaży w grudniu ub.r., a nabywca - konsorcjum dwóch przedsiębiorstw - wyłoniony został w drodze ustnej licytacji.

Ponadto PKP SA zbyła dwa dworce kolejowe: w podpoznańskich Owińskach i Czerwonaku, które zostały nieodpłatnie przekazane Gminie Czerwonak.

W najbliższych miesiącach w zachodniej Polsce wystawione zostaną do sprzedaży wieże w: Rosku, Nojewie, Świebodzinie i Międzyrzeczu. Jesienią pod młotek pójdą zachodniopomorskie wieże w: Chociwlu, Nowogardzie, Godkowie, Pyrzycach, Myśliborzu i Czaplinku.

Ceny tych nieruchomości wahają się od 13 tys. do 200 tys. złotych. Wraz z budynkiem sprzedaży podlega także grunt, którego powierzchnia wynosić może nawet 5 tys. mkw.

Wieże ciśnień cieszą się zainteresowaniem kupujących. W ostatnich latach sprzedane zostały m.in. obiekty w Kole, Skokach i Stęszewie. W zależności od typu, zakupione wieże przystosować zaadoptować do różnych funkcji, np. te o dużej powierzchni użytkowej zamienić można na mieszkania lub pracownie.

W czerwcu kolej zaproponuje ponadto kupno kilkudziesięciu dworców kolejowych. W zachodniej części kraju będą to dworce w: Nojewie, Nowych Skalmierzycach, Sławie, Szprotawie, Kunowicach, Bninie, Wolsztynie, Boszkowie, Bobrowie, Łubowie, Ulikowie, Dębnie, Tucznie Krajeńskim. Ceny, w zależności od wielkości i stanu technicznego budynku wahać się będą od stu tysięcy do 1 mln złotych.

Kolej oferuje również ciekawe i niezwyczajne nieruchomości pod wynajem. Wkrótce pojawi się oferta dzierżawy schronu położonego w centrum Poznania, przy ul. Taczaka. Będzie to doskonałe miejsce na prowadzenie działalności rozrywkowej - grube ściany gwarantują, że muzyka nie będzie przeszkadzać okolicznym mieszkańcom, a nietuzinkowe wnętrze pozwoli na prowadzenie klimatycznego klubu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA