PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Krakowska SSE z nowymi inwestycjami

  • wnp.pl
  • 03 cze 2014 16:50

Pięć kolejnych zezwoleń na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej wydał zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego. W tym roku może paść rekord pod względem inwestycji w SSE.

REKLAMA

Nowe firmy zainwestuję łącznie 46 mln zł i utworzą 39 nowych miejsc pracy. Inwestycje zostaną przeprowadzone w Zatorze, Niepołomicach oraz Trzebini.

- Cieszę się, że z ulg podatkowych w strefie będą mogły skorzystać polskie, małe i średnie firmy i że w ten sposób możemy się przyczynić do ich rozwoju - mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

W Zatorze firma Protech podejmie drugą już inwestycję w strefie. Firma postawi nową halę i wyposaży ją w urządzenia do obróbki metalu. Wartość inwestycji to 20 mln zł. W podstrefie w Niepołomicach zainwestują spółki Frapol oraz Allpro. Pierwsza z nich planuje budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 16 tys. m2 i wyposażenie jej w nowoczesne maszyny i urządzenia produkcyjne. Allpro zajmuje się produkcją i przetwórstwem szkła różnymi metodami, a także produkcją dla budownictwa. Firma wyłoży 6 mln zł. Frapo zamierza produkować osprzęt systemów wentylacji i klimatyzacji. W tym przypadku nakłady wyniosą 15 mln zł.

Unimetal Recycling, firma odzyskująca metale szlachetne używane w produkcji katalizatorów samochodowych, zainwestuje 2 mln zł w podstrefie w Trzebini. W tym samym miejscu przedsiębiorstwo Strobos planuje natomiast budowę nowego zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze. Tu inwestycja także pochłonie 2 mln zł.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 14 zezwoleń na działalność. - Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm - mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT. Dla strefy byłby to wynik rekordowy.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA