PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kryzys nie zahamował zakupów ziemi

  • Autor: Rzeczpospolita
  • 12 kwi 2013 10:15

"Rzeczpospolita" dotarła do raportu, w którym MSW podsumowało realizację w 2012 r. ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Wynika z niego, że kryzys nie zahamował zakupów ziemi. Nadal kupują ją głównie nasi sąsiedzi z krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

REKLAMA

Naszą ziemią zainteresowani byli głównie Niemcy, Holendrzy i - co zaskakujące - Ukraińcy. "W ubiegłym roku obywatele Ukrainy otrzymali 50 zezwoleń (w 2011 r. 43 - red.) na zakup ziemi, czyli 15 proc. wszystkich wydanych rzecz cudzoziemców" - mówi Wioletta Idaszak, naczelnik wydziału w MSW.

Najchętniej kupowana jest ziemia na Mazowszu i Dolnym Śląsku. W 2012 r. było też nieco więcej chętnych na grunty na Mazurach. "Obywatele krajów UE kupują zwykle nieruchomości na cele rekreacyjne lub mieszkaniowe" - mówi Idaszak.

MSW twierdzi, że obawy "wykupywania ziemi rolnej przez cudzoziemców" są nieuzasadnione. Od 1999 r. do 2012 r. obcokrajowcy kupili u nas łącznie ok. 46 tys. hektarów, czyli 0,15 proc. powierzchni kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • obywatel 2013-04-14 10:36:04
    A ile procent ziemi cudzoziemcy kupili przez podstawionych polskich "meneli spod monopolu" tego MSW wiedzieć nie chce. I jak zwykle za kilka lat obudzimy się z ręką w nocniku...

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA