PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KSRM poparł rozszerzenie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2014 16:25

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt rozporządzenia rozszerzającego mielecką specjalną strefę ekonomiczną o pohutnicze tereny inwestycyjne w Częstochowie - poinformowała w czwartek PAP wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

REKLAMA

- Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmie swoim działaniem ponad 34 ha gruntów. Wszystkie mają uregulowany stan prawny - są własnością Skarbu Państwa (we władaniu spółki Operator ARP Sp. z o.o.). Grunty są w większości uzbrojone i dobrze skomunikowane - powiedziała Leszczyna.

Dodała, że inwestorzy, dzięki preferencyjnym warunkom, korzystając z pomocy publicznej, będą mogli tworzyć nowe miejsca pracy. - To szczególnie ważne dla Częstochowy w kontekście informacji z lokalnego rynku pracy - podkreśliła.

Wskazała, że wskaźnik bezrobocia na koniec 2013 r. wynosił w Częstochowie 13,5 proc., a w powiecie - 21,7 proc.

Powiedziała też, że Rada Ministrów ma zająć się tym projektem już podczas najbliższego wtorkowego posiedzenia.

Jak wynika z informacji przekazanych przez minister Leszczynę, Operator ARP Sp. z o.o. i RFG S.A. (sąsiadująca spółka Skarbu Państwa) prowadzą intensywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi budową zakładów na terenach objętych działaniem specjalnej strefy ekonomicznej.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje ona prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów przekroczyły 5,9 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło ponad 21 tys. osób. Do tej pory wydano ponad 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA