PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Legnicka SSE rośnie i szuka inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lis 2015 07:49

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została rozszerzona łącznie o ponad 550 ha położonych w Iłowej, Zgorzelcu, Jaworze, Męcince i Miękini. Od 3 listopada br. LSSE to  ponad 1763 ha gruntów inwestycyjnych zlokalizowanych w 22 podstrefach. 

REKLAMA

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przekroczyła granice Dolnego Śląska i od 3 listopada br. obecna jest także w województwie lubuskim. W Iłowej znajduje się ponad 52 ha gruntów, które decyzją Rady Ministrów stały się nową podstrefą LSSE. Rozszerzenie oferty strefy o tereny w województwie lubuskim to dla strefy szansa na rozwój gospodarczy gminy Iłowa. LSSE rozpoczyna promocję terenów inwestycyjnych gminy i oferuje je potencjalnym inwestorom. 16 listopada br. Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wraz z Pawłem Lichtańskim, burmistrzem Iłowej zaprezentowali przedsiębiorcom i dziennikarzom nową podstrefę oraz zalety inwestowania w LSSE.

Iłowa to miasto liczące ponad 4 tys. mieszkańców. To tutaj, od grudnia 2007r. działa Strefa Aktywności Gospodarczej, której część terenów została włączona do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ponad 52 ha gruntów nowej podstrefy LSSE znajduje się tuż przy autostradzie A-18 Berlin - Wrocław – Lwów i węźle autostradowym – „Iłowa” łączącym drogę krajową Zielona Góra - Żagań - Lubań - Zgorzelec z autostradą oraz przy szlaku kolejowym z Żar do Węglińca (linia kolejowa 282). W Iłowej na inwestorów czekają tereny przemysłowe, zarówno dla małych, jak też dużych i średnich przedsiębiorstw krajowych oraz inwestycji typu greenfield. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie wyklucza także budowy hal pod wynajem dla firm zainteresowanych inwestowaniem w strefie.

- Inwestorom oferujemy dobrze przygotowane, wyposażone w podstawową infrastrukturę techniczną grunty na styku województw dolnośląskiego i lubuskiego. Działki wchodzące w skład podstrefy są terenami niezabudowanymi, czystymi ekologicznie i przeznaczonymi pod zabudowę przemysłową. Dodatkowo istnieje możliwość zbudowania bocznicy załadunkowo-rozładunkowej przy linii kolejowej przebiegającej w bliskiej odległości podstrefy – mówi Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej. 

Na podstawie średnich wyników osiągniętych w legnickiej strefie na koniec 2014r. szacuje się, że inwestycje realizowane na tym terenie pozwolą utworzyć ok. 2378 nowych miejsc pracy, przy nakładach wynoszących ok. 1457 mln zł. 

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA