PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Legnicka SSE ze zgodą na powiększenie

  • Autor: PAP
  • 03 lis 2015 16:30

Legnicka SSE ze zgodą na powiększenie Fot. Fotolia

Legnicka Specjalna Stefa Ekonomiczna powiększy się o 551 hektarów - taką decyzję podjęła we wtorek Rada Ministrów. Dzięki temu powstanie ponad 24 tys. nowych miejsc pracy, a przewidywane inwestycje wyniosą ponad 15 mld zł.

REKLAMA

Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające w sprawie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE), przedłożone przez ministra gospodarki.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie po posiedzeniu we wtorek, że do Strefy zostanie włączone 551,3557 ha, w tym 546,0557 ha terenów publicznych i 5,3 ha terenów prywatnych.

W wyniku tych zmian powierzchnia LSSE wyniesie 1763,7713 ha.

Jak podano, przewidziano włączenie do strefy gruntów publicznych położonych gminach: Iłowa (Lubuskie), Zgorzelec, Jawor i Męcinka oraz gruntów prywatnych w gminie Miękinia.

"W ten sposób zostaną stworzone warunki do realizacji inwestycji innowacyjnych i tworzących nowe miejsca pracy w województwach: dolnośląskim i lubuskim. Objęcie tych terenów strefą w perspektywie kilku lat przyczyni się do powstania ok. 24 778 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ok. 15,1 mld zł. Dodatkowo, poza strefą, ma powstać ok. 6 195 nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

W komunikacie poinformowano, że firma Wago-Elwag sp. z o.o. z Wrocławia, należąca do Grupy WAGO, planuje realizację na gruncie prywatnym nowej inwestycji w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia, która doprowadzi do zwiększenia zdolności produkcyjnych spółki działającej w branży elektronicznej.

W ramach projektu firma zamierza wybudować i wyposażyć w nowoczesne urządzenia i maszyny do produkcji komponentów oraz systemów złączek trzy hale produkcyjno-magazynowe. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2020 r.

Jak podano, firma deklaruje poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 40 mln zł i utworzenie co najmniej 205 nowych miejsc pracy do końca września 2023 r. Te miejsca pracy muszą zostać utrzymane przez 3 lata, tj. do 30 września 2026 r.

Najwięcej, bo ponad 422 ha gruntów inwestycyjnych włączonych do LSSE, położonych jest w gminach Jawor i Męcinka, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 3 i nowo budowanej drogi S3. Powstaje tam Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor (DSAG - S3 Jawor). To największy projekt gospodarczy w pasie nowo budowanej drogi ekspresowej w Polsce.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA