PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź będzie mieć nowe zasady sprzedaży nieruchomości

  • housemarket.pl
  • 28 gru 2016 14:23

Łódź będzie mieć nowe zasady sprzedaży nieruchomości Łódź, fot. Shutterstock

Do tej pory zgodę na sprzedaż poszczególnych nieruchomości należących do samorządu w Łodzi musiała w wielu przypadkach wyrazić Rada Miejska. Teraz Hanna Zdanowska chce usprawnić ten proces.

REKLAMA

Prezydent Łodzi zaproponowała kilka zmian. Chodzi m.in. o zwolnienie z obowiązku uzyskiwania indywidualnej zgody Rady zbywania nieruchomości w trybie bezprzetargowym na rzecz ich użytkowników wieczystych. Nieruchomości gruntowe oddane w użytkowanie wieczyste mogą być sprzedane wyłącznie w trybie bezprzetargowym użytkownikom wieczystym. Cena nie podlega negocjacjom - nie może ona być niższa od wartości wskazanej przez rzeczoznawcę majątkowego - napisano na oficjalnej stronie urzędu miasta.

Druga propozycja dotyczy zwolnienia z uzyskania opinii Rady Miejskiej w przypadku, gdy miasto jest współwłaścicielem - wraz ze Skarbem Państwa lub inną jednostką samorządu terytorialnego - nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste. Udział w nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste może być sprzedany wyłącznie użytkownikowi wieczystemu w trybie bezprzetargowym. Cena nabycia udziału w nieruchomości nie może być niższa od wartości wskazanej przez rzeczoznawcę majątkowego, nie podlega więc negocjacjom.

Zaproponowano także rozszerzenie kręgu podmiotów uprawnionych do nabywania nieruchomości miasta w użytkowanie o stowarzyszenia ogrodowe prowadzące na terenie Łodzi rodzinne ogrody działkowe. Jest to związane z wejściem w życie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Przewidziano w niej wiele form przekazywania gruntów na rzecz tego typu stowarzyszeń - sprzedaż, oddanie w nieodpłatne użytkowanie na czas nieoznaczony czy użytkowanie wieczyste.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA