PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź chętna na więcej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 cze 2016 11:00

Łódź chętna na więcej Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

Kolejne inwestycje w tym rewitalizacje budynków zabytkowych. Rada miasta w Łodzi przyjęła uchwały, które pozwalają inwestorom na uzyskanie zwolnień podatkowych.

REKLAMA

16 czerwca br. w życie wejdą dwie uchwały rady miasta w Łodzi. Pierwsza dotyczy zwolnień z podatków dla firm, które zainwestują w budynki poddawane rewitalizacji. Chodzi o nieruchomości wpisane do rejestru zabytków. Długość trwania zwolnień z podatku od nieruchomości zależy od wysokości nakładów inwestycyjnych.

Miasto chce również zadbać o inwestorów typowych projektów komercyjnych. Chodzi o budynki z funkcjami wytwórczymi lub usługowymi. Konkretnie w uchwale określono m.in. działalność wydawniczą w zakresie oprogramowania, działalność związaną z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi (hosting), działalność portali internetowych, działalność prawniczą, rachunkowo-księgową i doradztwo lub naprawę komputerów i sprzętu (tele)komunikacyjnego.

Zwolnienia zależą od nakładów finansowych i liczby osób zatrudnionych w placówkach. W najbardziej korzystnej wersji dotyczą one nawet 10 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA