PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź czeka na kupca działki pod Bramę Miasta

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2015 13:07

Władze Łodzi chcą do końca czerwca zakończyć proces sprzedaży działki przeznaczonej pod tzw. Bramę Miasta. Zgodnie z najnowszą wyceną grunty przeznaczone pod inwestycję są warte 28,21 mln zł.

REKLAMA

To kwota o ponad 11 mln zł niższa od tej, za jaką wystawiono działkę na sprzedaż w poprzednim przetargu. Rok temu nieruchomość sprzedano za rekordową w mieście kwotę ponad 40 mln zł, ale transakcja ostatecznie nie doszła do skutku.

Szef wydziału organizacyjno-prawnego w łódzkim magistracie Marcin Górski wyjaśnił w środę, że poprzednia cena wynikała przede wszystkim z oczekiwań radnych, a także z braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

"Sama wycena nieruchomości opiewała na 17 mln zł. Reszta to była pewna estymacja tego, ile ta nieruchomość może być warta, gdyby do przyjęcia miejscowego planu doszło. Teraz ten plan mamy i mamy wycenę po jego uchwaleniu. 28,21 mln zł to wartość nieruchomości ustalona przez rzeczoznawcę z uwzględnieniem służebności, która będzie ustanowiona na rzecz miasta" - poinformował Górski.

Wyjaśnił też, że służebność, o której wspomniał, ma polegać m.in. na tym, że teren wokół planowanego budynku ma stanowić dostępną dla wszystkich przestrzeń miejską. Wokół budynku nie będzie więc żadnych ogrodzeń.

Słowa Górskiego potwierdził wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, który przedstawił też ramowy plan działań związanych z przygotowaniem działki do sprzedaży. Stosowną uchwałę w tej sprawie władze miasta chcą przedstawić na sesji rady miejskiej zaplanowanej na 18 marca.

"Jeśli rada dojdzie do wniosku, że propozycje przedstawione przez panią prezydent są zasadne, to chcielibyśmy natychmiast uruchamiać procedurę, która wiązałaby się z ogłoszeniem przetargu ofertowego. Nie decydowałaby więc cena, ale także koncepcja, którą ma przedstawić potencjalny właściciel tego przedsięwzięcia. Do końca czerwca chcemy zakończyć cały proces związany ze sprzedażą tej nieruchomości" - powiedział Cieślak.

Zapowiedział też, że przy konstruowaniu umowy z potencjalnym inwestorem władze miasta będą bardziej elastyczne niż przy poprzedniej próbie sprzedaży tego terenu.

"Doświadczenia z poprzedniego przetargu pokazały, że bardzo sztywne stawianie niektórych warunków utrudnia działanie inwestorowi. Ilość zabezpieczeń i podejrzenia, że ktoś kupuje grunt nie po to, żeby zbudować tylko, żeby spekulować spowodowały też bardzo sztywne podejście drugiej strony. Mam nadzieję, że teraz nie założymy za dużo sideł i pułapek, żeby nie powystraszać potencjalnych inwestorów, tylko spróbujemy w ramach obowiązujących przepisów prawa naprawdę sensownie się dogadać" - powiedział Cieślak.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA