PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź ma plany rozwoju do 2050 roku

  • Autor: PAP
  • 19 lip 2017 10:30

Łódź ma plany rozwoju do 2050 roku Łódź

Podłączenia do autostrad i dróg szybkiego ruchu, stworzenie wewnętrznej obwodnicy śródmieścia oraz podzielenie miasta na strefę wielkomiejską i ogólnomiejską przewiduje projekt nowego studium zagospodarowania przestrzennego Łodzi.

REKLAMA

Z podstawowym dokumentem planistycznym miasta można zapoznać się w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, jest też opublikowany na stronie internetowej tej instytucji - mpu.lodz.pl. Do 9 października swoje uwagi mogą zgłaszać mieszkańcy, a następnie projekt trafi pod obrady Rady Miasta Łodzi.

O zakończeniu kolejnego etapu prac nad nowym dokumentem planistycznym poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki.

"Dokument, który przedkładamy mieszkańcom, jest jednym z najważniejszych procedowanych obecnie w Urzędzie Miasta Łodzi. Mówi on bowiem o planach rozwoju miasta do 2050 roku. Pokazuje założenia, które chcielibyśmy realizować w Łodzi przez kolejnych kilkadziesiąt lat" - podkreślił.

Wyjaśnił, że studium określa politykę przestrzenną gminy i w oparciu o zawarte w nim ustalenia powstają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, w których ta wizja będzie uszczegółowiona i nabierze mocy prawa lokalnego.

Dlatego - jak dodał wiceprezydent - istotne jest to, by w proces opracowywania studium włączyli się mieszkańcy Łodzi. "To jest ten moment, kiedy liczymy na to, że uwagi łodzian, organizacji i instytucji zostaną przekazane do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, żeby ten dokument był jeszcze lepszy i jeszcze bardziej odpowiadał na potrzeby mieszkańców" - zaznaczył.

Autorzy projektu wyjaśnili, że najważniejszymi elementami nowego studium są kierunki działań dla rozwoju układu komunikacyjnego i terenów pod zabudowę.

Dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Robert Warsza wskazał, że w obszarze zabudowy plan zakłada podzielenie miasta na dwie strefy - wielkomiejską oraz ogólnomiejską - i wyznaczenie w nich określonych typów działań.

"W strefie wielkomiejskiej, która obejmuje centrum Łodzi, zależało nam na tym, żeby nie doprowadzać do dewastacji dobrze zakonserwowanych obszarów historycznych, a na terenach słabiej zagospodarowanych projektować i przekształcać miasto aktywnie, z dużą ilością zieleni i zwiększając standard zamieszkania" - tłumaczył.

Dodał, że w strefie ogólnomiejskiej określone zostało, gdzie mogą pojawiać się poszczególne typy zabudowy z rozróżnieniem na: mieszkaniową jednorodzinną, wielorodzinną i rezydencjonalną; przemysłową uciążliwą i nieuciążliwą dla otoczenia; obszar wyłączony spod zabudowy, głównie tereny zielone.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA