PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź może czekać niewyobrażalna skala inwestycji? Wszystko dzięki Expo 2022

  • Autor: PAP
  • 08 lis 2016 17:47

Łódź może czekać niewyobrażalna skala inwestycji? Wszystko dzięki Expo 2022 Dworzec Łódź Fabryczna

Kilkadziesiąt nowych kompleksów budynków ma powstać na terenie Nowego Centrum Łodzi w przypadku przyznania Polsce organizacji w tym mieście tzw. małego Expo w 2022 roku. "Łódź może czekać niewyobrażalna skala inwestycji" - powiedział Maciej Riemer z Zespołu ds. Expo w UMŁ.

REKLAMA

Riemer o szansach rozwoju infrastruktury Łodzi związanych z organizacją International Expo mówił podczas wtorkowej konferencji "Łódź i Województwo Łódzkie inwestuje w transport".

Podczas prezentacji założeń głównych idei organizacji międzynarodowej wystawy zwrócił on uwagę, że Polska nadal pozostaje jedynym oficjalnym kandydatem do organizacji w 2022 r. tzw. małego Expo. To wydarzenie organizowane co pięć lat między wystawami światowymi, których tematyką jest jedno konkretne zagadnienie. W Łodzi ma nim być kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich.

Inni kandydaci mogą zgłosić się do 15 grudnia br. Decyzja o wyborze gospodarza imprezy w drodze głosowania 169 państw członkowskich Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu (franc. Bureau International des Expositions - BIE) zapadnie pod koniec 2017 r.

"To oznacza, że w przypadku wyboru Polski będziemy mieli niespełna pięć lat na organizację tego wydarzenia. Związany z tym proces inwestycyjny jest niewyobrażalny, stąd też przygotowania muszą wyprzedzać decyzję BIE, abyśmy byli gotowi, jak najszybciej przystąpić do realizacji największych inwestycji i zdążyć na czas" - powiedział koordynator w zespole ds. Expo 2022 w łódzkim Urzędzie Miasta.

Jak dodał, w przypadku przyznania Polsce prawa organizacji imprezy, na wyznaczonym terenie 25 ha w zlokalizowanej w okolicach dworca Łódź Fabryczna części Nowego Centrum Łodzi powstanie ponad 200 tys. m kw. powierzchni w nowych budynkach. Inwestycje mają objąć m.in. wybudowanie kilkudziesięciu pawilonów wystawowych, kompleksów wystawienniczych, zmodernizowania istniejących już budynków - m.in. zajezdni tramwajowej i magazynów Heinzla - oraz ciągów komunikacyjnych.

"Trudno na razie oszacować dokładną liczbę nowych nieruchomości. Wśród nich muszą bowiem znaleźć m.in. pawilony dla państw oraz organizacji międzynarodowych, regionów i miast, sponsorów i te największe, najbardziej imponujące dla państwa gospodarza prezentujące temat Expo" - tłumaczył Riemer.

Podkreślił, że głównym założeniem na obecnym etapie planowania jest zaprojektowanie budynków z myślą o ich przyszłych funkcjach pozwalających na zagospodarowanie obiektów po zakończeniu imprezy m.in. na mieszkania, pomieszczenia biurowe lub usługowe, czy dla instytucji kultury.

  • 1
  • 2
  • ;polbud 2016-11-13 14:17:01
    Kim jest Pan Maciej Rimer? Czemu o takich ważnych rzeczach nie informuje Prezydent miasta lub jakiś wiceprezydent? Jak mogę zaufać członkowi zespołu do spraw .....?
  • Marco 7 2016-11-08 22:37:17
    Może wreszcie centrum Łodzi i przyległych dzielnice przy tej okazji zostaną oczyszczone z opustoszałych rudera i panoszących się tam pająków i ćpunów!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA