PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź rusza z wyprzedażą nieruchomości wartych 300 mln złotych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 18 lut 2014 13:21

W tym roku Łódź planuje sprzedaż ponad 400 obiektów o wartości przekraczającej 300 mln zł, a planowane wpływy do budżetu mogą wynieść 130 mln zł.

REKLAMA

- Możemy już, po uruchomieniu środków na reklamy prasowe, przystąpić do ogłoszenia przetargów na sprzedaż nieruchomości należących do gminy. Na ten rok przygotowano do sprzedaży ponad 400 obiektów o wartości ponad 300 mln zł, a planowane wpływy do budżetu mogą wynieść 130 mln zł - zapowiedziała wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

Przedmiotem sprzedaży będą m.in. tereny pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne oraz kilka nieruchomości strategicznych pod względem inwestycyjnym. Chodzi m.in. o tereny w Rudzie, przy ul. Demokratycznej, pl. Dąbrowskiego, skrzyżowanie Marszałków, nieruchomości przy ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego, a także o sprzedaż ośrodka wczasowego UMŁ w Rowach.

W tym roku czeka na podpis ponad 30 aktów notarialnych na kwotę ok. 10 mln zł, a 50 nieruchomości przygotowano do przetargu.

Jak poinformował wicedyrektor Wydziału Gospodarowania Majątkiem Marek Jóźwiak, w ubiegłym roku wystawiono na sprzedaż ponad 260 nieruchomości miejskich. W 2014 r. jest ich jeszcze więcej, a novum stanowić może tzw. leasing zwrotny, czyli oddanie w drodze przetargu w dzierżawę obiektów komunalnych i administrowanie nimi z możliwością ich powtórnego przejęcia przez miasto.

Wiceprezydent Łodzi zachęcała również do wykupywania mieszkań z zasobów gminnych przy aktualnie obowiązującej stawce bonifikaty na poziomie 75 proc. W ub. roku sprzedano najemcom ponad 4 tysiące lokali.

  • ktoś 2014-02-19 15:54:28
    zachęcała do wykupu mieszkań? jeżeli ktoś nie wykupi, to zostanie z niego wyrzucony!
  • łodzianka 2014-02-19 15:50:34
    i przez 10 lat nie można sprzedać, bo trzeba będzie zwrócić bonifikatę z procentami, taka to własność.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA