PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź rusza z wyprzedażą nieruchomości wartych 300 mln złotych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 18 lut 2014 13:21

W tym roku Łódź planuje sprzedaż ponad 400 obiektów o wartości przekraczającej 300 mln zł, a planowane wpływy do budżetu mogą wynieść 130 mln zł.

REKLAMA

- Możemy już, po uruchomieniu środków na reklamy prasowe, przystąpić do ogłoszenia przetargów na sprzedaż nieruchomości należących do gminy. Na ten rok przygotowano do sprzedaży ponad 400 obiektów o wartości ponad 300 mln zł, a planowane wpływy do budżetu mogą wynieść 130 mln zł - zapowiedziała wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

Przedmiotem sprzedaży będą m.in. tereny pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne oraz kilka nieruchomości strategicznych pod względem inwestycyjnym. Chodzi m.in. o tereny w Rudzie, przy ul. Demokratycznej, pl. Dąbrowskiego, skrzyżowanie Marszałków, nieruchomości przy ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego, a także o sprzedaż ośrodka wczasowego UMŁ w Rowach.

W tym roku czeka na podpis ponad 30 aktów notarialnych na kwotę ok. 10 mln zł, a 50 nieruchomości przygotowano do przetargu.

Jak poinformował wicedyrektor Wydziału Gospodarowania Majątkiem Marek Jóźwiak, w ubiegłym roku wystawiono na sprzedaż ponad 260 nieruchomości miejskich. W 2014 r. jest ich jeszcze więcej, a novum stanowić może tzw. leasing zwrotny, czyli oddanie w drodze przetargu w dzierżawę obiektów komunalnych i administrowanie nimi z możliwością ich powtórnego przejęcia przez miasto.

Wiceprezydent Łodzi zachęcała również do wykupywania mieszkań z zasobów gminnych przy aktualnie obowiązującej stawce bonifikaty na poziomie 75 proc. W ub. roku sprzedano najemcom ponad 4 tysiące lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ktoś 2014-02-19 15:54:28
    zachęcała do wykupu mieszkań? jeżeli ktoś nie wykupi, to zostanie z niego wyrzucony!
  • łodzianka 2014-02-19 15:50:34
    i przez 10 lat nie można sprzedać, bo trzeba będzie zwrócić bonifikatę z procentami, taka to własność.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA