PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź wdraża nowy system zarządzania inwestycjami

  • Autor: PAP
  • 02 mar 2015 13:56

Utworzenie nowego systemu zarządzania kluczowymi inwestycjami miejskimi zapowiedziała w poniedziałek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. W najbliższych miesiącach w magistracie powstaną m.in. nowe wydziały i zlikwidowany zostanie Zarząd Dróg i Transportu.

REKLAMA

Według Zdanowskiej Łódź jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się miastem w Polsce, które ma największą liczbę inwestycji per capita. "Przed nami okres nowej perspektywy pozyskiwania środków z UE. Mamy duże apetyty, bo chcemy zrealizować w mieście projekty za blisko 4 mld zł. Będziemy musieli realizować dwukrotnie więcej niż dzieje się to w tym momencie. To wyzwanie wymaga zmian struktury organizacyjnej w urzędzie" - podkreśliła.

Reorganizacja w Urzędzie Miasta Łodzi, która rozpocznie się we wtorek, dotyczy trzech jednostek i obszarów działania. Dodatkowe kompetencje i obowiązki uzyska Biuro Strategii Miasta. "W tym miejscu będziemy rozpoczynać to, co najistotniejsze: planowanie przyszłości miasta. W oparciu o konsultacje i problemy, z którymi zgłaszają się mieszkańcy oraz opinie ekspertów będziemy budować przyszłość Łodzi nie na rok czy dwa - będziemy patrzeć z perspektywą 5-, 10-letnią, a Biuro Strategii będzie wskazywało, jakie decyzje i projekty mają być realizowane" - wyjaśniła prezydent.

Do realizowania projektów konieczna jest - zdaniem Zdanowskiej - komórka organizacyjna odpowiadająca za projektowanie. Stąd Wydział Zarządzania Projektami, który zostanie stworzony od podstaw. Będzie on odpowiadał m.in. za największe inwestycje Łodzi, m.in. Nowe Centrum Łodzi i Expo 2022, a także za projekty wskazane przez Biuro Strategii jako istotne dla miasta.

Projekty inwestycji przygotowane przez Wydział Zarządzania Projektami będą przekazywane do Zarządu Inwestycji Miejskich. "Ta komórka również zostanie wkrótce powołana" - dodała Zdanowska.

Jak podkreśliła prezydent, większość projektów w nowej perspektywie dotyczy inwestycji drogowych. "Likwidujemy Zarząd Dróg i Transportu w obecnej formule. Przekazujemy do Zarządu Inwestycji Miejskich czołowe inwestycje, które będą wszystkie prowadzone w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy dotyczą rewitalizacji Łodzi czy towarzyszącej im infrastruktury drogowej. Te projekty przeplatają się i muszą mieć swojego jednego wykonawcę" - wyjaśniła.

Proces tworzenia nowych komórek i przekazywania zadań - z powodów formalno-prawnych i rozpoczętych już inwestycji - trwać będzie do początku przyszłego roku. W nowej formule ZDiT pozostanie instytucją zajmującą się remontami i nadzorem dróg.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA