PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź zapowiada inwestycje w parkingi podziemne

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 01 kwi 2015 16:24

Łódzki magistrat zaprosił do dialogu technicznego firmy zainteresowane budową i zarządzaniem parkingami, które miałyby powstać w wolnych przestrzeniach między kamienicami.

REKLAMA

Plac przy ul. Nawrot 3/5, na którym znajduje się płatny parking to jedno z pierwszych miejsc w Łodzi przeznaczonych pod budowę nowego parkingu w formule PPP.

Zgodnie z szacunkami ratusza, docelowo w centrum Łodzi powinno powstać 5-6 parkingów o pojemności od 300 do 500 miejsc postojowych, których operatorami będą firmy prywatne wyłonione w przetargach na ich budowę i obsługę. Planuje się, że plac przy ul. Nawrot 3/5 może zostać zamieniony na nowoczesny, śródmiejski parking do końca przyszłego roku.

- Dla usprawnienia i ożywienia śródmieścia potrzeba kilku tysięcy miejsc parkingowych, co umożliwi dojazd do ścisłego centrum i ulicy Piotrkowskiej - twierdzi Marcin Obijalski, dyrektor biura ds. rewitalizacji i rozwoju zabudowy miasta UMŁ .

Aportem miasta w tego typu przedsięwzięcie miałyby być działki gminne, na których powstaną obiekty, np. przy ul. Jaracza, Rewolucji 1905 r. czy Zachodniej 66/68, gdzie - po wyburzeniach - odsłonił się wolny plac.

Magistrat jednak wpierw chce poznać możliwe warianty technologiczne i projektowe nowych parkingów oraz sposób ich budowy. Nie przewiduje obiektów podziemnych, a chodzi raczej o platformy na kilku poziomach.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA