PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE najlepsza w Europie

  • Autor: PAP
  • 13 paź 2014 16:23

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za najlepszą strefę dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Europie w rankingu Global Freezones of the Year 2014 fDi Magazine - pisma z grupy Financial Times.

REKLAMA

Zdaniem prezesa ŁSSE Tomasza Sadzyńskiego nagroda potwierdza unikalną ofertę Łódzkiej SSE i jej indywidualne podejście do małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią 50 proc. łącznej liczby strefowych inwestorów.

"Wierzę, że ten sukces oparty jest na wielu czynnikach. (To) zachęty finansowe i wyższa pomoc publiczna dla sektora MŚP, zaangażowany i efektywny zespół, kultura pracy i opieka dedykowanego pracownika zapewniana inwestorom strefowym. Nasze działania zmierzają do tego, aby w najbliższym czasie ŁSSE stała się liderem zintegrowanych usług i rozwiązań dla biznesu" - uważa Sadzyński.

W rankingu, który opublikowany zostanie w październikowo-listopadowym numerze fDi Magazine, wyróżnione zostały także trzy inne polskie SSE: Katowicka, Wałbrzyska i Pomorska.

To kolejne wyróżnienie dla Łódzkiej SSE przyznane przez to pismo. W ub. roku zwyciężyła ona w kategorii stref ekonomicznych i otrzymała tytuł fDi IPA Innovation Awards 2013. Rok wcześniej w rankingu dotyczącym m.in. wykorzystania stron internetowych w celu przyciągania inwestorów ŁSSE zajęła pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie.

Dwumiesięcznik fDi Magazine prezentuje globalny przegląd tematyki związanej z zagranicznymi inwestycjami bezpośrednimi.

Łódzka SSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 45 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 17 lat istnienia wydała ponad 275 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości ponad 11,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 30 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT oraz motoryzacyjna.

W pierwszej połowie tego roku Łódzka SSE wydała w sumie 36 zezwoleń na działalność - to rekordowa liczba w jednym roku. 34 inwestorów (jeden otrzymał trzy zezwolenia) zadeklarowało utworzenie niemal 2400 miejsc pracy. Zamierzają oni zainwestować ponad 1,5 mld zł. Wszystkie przetargi dot. nowych zezwoleń rozstrzygnięto przed zmniejszeniem od 1 lipca pomocy publicznej, na jaką mogą liczyć inwestorzy w ŁSSE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA