PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE najlepsza w Europie

  • Autor: PAP
  • 13 paź 2014 16:23

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za najlepszą strefę dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Europie w rankingu Global Freezones of the Year 2014 fDi Magazine - pisma z grupy Financial Times.

REKLAMA

Zdaniem prezesa ŁSSE Tomasza Sadzyńskiego nagroda potwierdza unikalną ofertę Łódzkiej SSE i jej indywidualne podejście do małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią 50 proc. łącznej liczby strefowych inwestorów.

"Wierzę, że ten sukces oparty jest na wielu czynnikach. (To) zachęty finansowe i wyższa pomoc publiczna dla sektora MŚP, zaangażowany i efektywny zespół, kultura pracy i opieka dedykowanego pracownika zapewniana inwestorom strefowym. Nasze działania zmierzają do tego, aby w najbliższym czasie ŁSSE stała się liderem zintegrowanych usług i rozwiązań dla biznesu" - uważa Sadzyński.

W rankingu, który opublikowany zostanie w październikowo-listopadowym numerze fDi Magazine, wyróżnione zostały także trzy inne polskie SSE: Katowicka, Wałbrzyska i Pomorska.

To kolejne wyróżnienie dla Łódzkiej SSE przyznane przez to pismo. W ub. roku zwyciężyła ona w kategorii stref ekonomicznych i otrzymała tytuł fDi IPA Innovation Awards 2013. Rok wcześniej w rankingu dotyczącym m.in. wykorzystania stron internetowych w celu przyciągania inwestorów ŁSSE zajęła pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie.

Dwumiesięcznik fDi Magazine prezentuje globalny przegląd tematyki związanej z zagranicznymi inwestycjami bezpośrednimi.

Łódzka SSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 45 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 17 lat istnienia wydała ponad 275 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości ponad 11,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 30 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT oraz motoryzacyjna.

W pierwszej połowie tego roku Łódzka SSE wydała w sumie 36 zezwoleń na działalność - to rekordowa liczba w jednym roku. 34 inwestorów (jeden otrzymał trzy zezwolenia) zadeklarowało utworzenie niemal 2400 miejsc pracy. Zamierzają oni zainwestować ponad 1,5 mld zł. Wszystkie przetargi dot. nowych zezwoleń rozstrzygnięto przed zmniejszeniem od 1 lipca pomocy publicznej, na jaką mogą liczyć inwestorzy w ŁSSE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA