PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE podsumowuje działalność

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2018 08:11

Łódzka SSE podsumowuje działalność Fot. Shutterstock

W 2017 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano o 40 proc. więcej zezwoleń niż rok wcześniej. Przybyło ponad tysiąc nowych miejsc pracy i zainwestowano ponad 1,2 mld zł.

REKLAMA

"Cały ostatni rok naszej działalności można uznać za udany - wydaliśmy 26 zezwoleń na działalność w Strefie, czyli o dziesięć więcej niż w 2016 r. Liczba nowo utworzonych miejsc pracy to 1,2 tys. natomiast miejsc pracy utrzymanych w kolejnych latach jest ok. 5 tys." - podkreślił prezes ŁSSE Marek Michalik.

Na spotkaniu w środę władze ŁSSE podsumowały miniony rok, przypominając m.in. że w tym czasie obszar Strefy powiększył się o 338 ha. Nowe tereny pozyskano dla podstrefy w Ksawerowie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Opocznie; powstała także nowa podstrefa w Rozprzy.

Michalik zaznaczył, że jedną z najbardziej znaczących inwestycji w tym czasie była umowa z niemieckim koncernem Miele, który w budowę zakładu w podłódzkim Ksawerowie zainwestuje ok. 200 mln zł.

"W naszej opinii podstrefa w Ksawerowie, gdzie lokalne władze stworzyły bardzo dogodne warunki dla inwestorów, będzie się w najbliższym czasie rozwijać, skutecznie konkurując z Łodzią, która obecnie nie posiada tak atrakcyjnych terenów" - dodał.

W minionym roku ŁSSE otrzymała tytuł najlepszej strefy dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w rankingu magazynu fDi, należącego do grupy Financial Times.

"W naszej strefie mamy coraz więcej propozycji skierowanych do MŚP, rośnie także zainteresowanie firm lokalnych działalnością w poszczególnych podstrefach. Obalamy w ŁSSE stereotyp, mówiący o tym, że strefy ekonomiczne są tylko dla dużych międzynarodowych korporacji" - powiedziała wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.

Jednym z takich projektów jest uruchomiona w 2017 r. Strefa RozwoYou, czyli program edukacyjny, w którym ŁSSE przekazuje przedsiębiorcom wsparcie finansowe w postaci bonów rozwojowych na szkolenia, kursy, doradztwo czy studia podyplomowe. Do rozdania jest pula 24 mln zł. Do tej pory w ciągu trzech naborów podpisano prawie 200 umów z MŚP i wydano prawie 100 tys. bonów na kwotę 6 mln zł. Maksymalne dofinansowanie, o jakie mogą ubiegać się przedsiębiorcy to 80 proc. kosztów budżetów szkoleniowych.

ŁSSE realizuje także program Startup Spark, będący akceleratorem startupów i systemem wspierającym łączenie młodych innowacyjnych firm z dużymi przedsiębiorstwami, m.in. Procter&Gamble, Wielton, Ericsson, wielton, PGE, Pietrucha, Albea. Wsparcie uzyskało 27 startupów, planowane są kolejne odsłony projektu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA