PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzka SSE wzbogaci się o inwestycje warte ok. 230 mln zł

  • Autor: PAP
  • 07 wrz 2015 14:33

Sześć firm otrzymało w poniedziałek zezwolenia na rozszerzenie bądź uruchomienie nowej działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorstwa zainwestują w sumie ok. 230 mln zł i stworzą ponad 200 nowych miejsc pracy.

REKLAMA

Wśród firm, które uzyskały zezwolenia reprezentowany jest sektor spożywczy, poddostawców AGD, branża budowlana.

- Inwestorzy deklarują 200 nowych miejsc pracy, ale przy kolejnych zezwoleniach muszą też zagwarantować utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia - sześć firm zadeklarowało łącznie utrzymanie blisko tysiąca miejsc pracy. To świadczy o tym, że perspektywy ekonomiczne w ich ocenie są dobre - podkreślił w rozmowie z PAP prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.

W ramach ŁSSE nowy zakład produkujący mrożone pieczywo uruchomi w Kutnie Vandemoortele; firma zainwestuje ponad 125 mln zł. Drugie zezwolenie - na rozbudowę zakładu w Tomaszowie Mazowieckim uzyskała Chipita, która przeznaczy na ten cel co najmniej 64 mln zł, a także spółka Scanaqua z Grupy Geberit, inwestująca ok. 8 mln zł w dywersyfikację produkcji w zakładzie w Ozorkowie oraz firma logistyczna Ambro.pl, która za 4,5 mln zł wybuduje magazyn w Przykonie.

Po raz trzeci zezwolenia otrzymały firmy działające w Łodzi: Mecalit - dostawca elementów dla branży AGD, który ma zainwestować w rozwój co najmniej 12 mln zł, Wirthwein - producent podzespołów dla AGD, branży elektrotechnicznej, motoryzacyjnej i kolejowej zapowiadający rozbudowę zakładu za ok. 16 mln zł.

- Pierwsze pozwolenie na działalność w ŁSSE firma Wirthwein otrzymała w 2004 roku. Podjęto wówczas decyzję o budowie zakładu produkcyjnego, który obecnie dobrze prosperuje. Decydujemy się inwestować w Łodzi ze względu na trzy czynniki: pomoc publiczną, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz położenie, które daje możliwości logistyczne; jesteśmy w środku Polski, na przecięciu dwóch autostrad - nie da się wyobrazić lepszej lokalizacji - powiedział dyrektor zakładu Wirthwein Krzysztof Skorupa.

Zdaniem Sadzyńskiego ŁSSE ma obecnie ok. 35 aktywnych projektów, z których ma zamiar pozyskać aktywnych inwestorów. Część z nich dotyczy terenów, które Strefa już posiada, część - dla nowych obszarów, przygotowanych do włączenia. ŁSSE czeka na odpowiedź z Ministerstwa Gospodarki, gdzie złożyła wniosek o rozszerzenie strefy, zakładający stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy.

- Do końca roku chcemy uzyskać co najmniej 15 zezwoleń na działalność w SSE. W wersji optymistycznej - jeśli wniosek rozszerzeniowy zostanie pozytywnie rozpatrzony - dobijemy w tym roku do 20 zezwoleń. Rekordowy pod tym względem był ubiegły rok, gdy przyznano 32 zezwolenia dla firm - zaznaczył prezes ŁSSE.

ŁSSE istnieje od 18 lat. W tym czasie wydano łącznie 279 zezwoleń na działalność w strefie, która specjalizuje się głównie w branżach AGD, BPO, budowlanej, opakowań i spożywczej. Na rozwój działalności inwestorzy wydali do tej pory ok. 12,7 mld zł. Powstało ponad 32 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA