PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzki magistrat szykuje zmiany przy ul. Piotrkowskiej

  • Autor: PAP
  • 18 maj 2015 13:56

Łódzki magistrat zaprosi w maju mieszkańców Łodzi, zwłaszcza ul. Piotrkowskiej, a także działających na głównej ulicy miasta przedsiębiorców, na konsultacje społeczne. Ich cel to opracowanie regulaminu parku kulturowego, który ma powstać na tej ulicy.

REKLAMA

Łódzki magistrat poinformował w poniedziałek, że przygotował propozycję regulaminu parku kulturowego ul. Piotrkowskiej i chce ją skonsultować z mieszkańcami miasta. Konsultacje społeczne będą mieć formę spacerów - 30 i 31 maja - na których będzie okazja do sprawdzenia, jakie zmiany warto wprowadzić, jakie są dobre praktyki. Następnie zaplanowano trzy spotkania warsztatowe z mieszkańcami, przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorcami prowadzącymi działalność na Piotrkowskiej oraz pozostałymi łodzianami, którzy również mogą wyrazić swoje zdanie na temat użytkowania tej ulicy.

Zdaniem miejskiej konserwator zabytków Kamili Kwiecińskiej-Trzewikowskiej formuła parku kulturowego umożliwia sprawne i efektywne zarządzanie przestrzenią Piotrkowskiej, która stanowi symbol całego miasta. "Odkąd Piotrkowska została uznana Pomnikiem Historii, bardzo zależy nam na tym, aby wszystko, co się na niej dzieje było dobrze zorganizowane według zasad odpowiadających funkcji tej ulicy, jej prestiżowi oraz jej zabytkowemu charakterowi. Park kulturowy to skuteczne narzędzie do zarządzania przestrzenią poprzez określone w regulaminie zasady" - dodała.

"Bardzo zależy nam na tym, aby mieszkańcy wypowiedzieli się, jak powinna wyglądać Piotrkowska, jakie zasady mają na niej obowiązywać i aby zgłosili swoje propozycje i problemy, których my być może jeszcze nie zauważamy. Spotkanie podsumowujące, na którym spostrzeżenia mieszkańców przekute zostaną na konkretne propozycje w regulaminie, odbędzie się 6 lipca" - zaznaczyła Kwiecińska-Trzewikowska.

Według miejskiej konserwator dyskusji podlegać będą przede wszystkim granice parku kulturowego. Jak wyjaśniła, twórcy projektu myślą o rozszerzeniu obszaru parku kulturowego poza samą Piotrkowską - obejmując ochroną także jej przecznice. Konsultacje dotyczyć mają też sprzedaży alkoholu w sklepach. "Proponujemy zakaz sprzedaży alkoholu w godz. 10-23 (z wyłączeniem lokali gastronomicznych). Jest on podyktowany sygnałami od straży miejskiej i samych mieszkańców Piotrkowskiej. Chcemy porozmawiać o funkcjonowaniu i wyglądzie riksz, a także o imprezach na Piotrkowskiej, działalności gastronomicznej i rozrywkowej oraz związanym z nimi hałasie" - podkreśliła.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA